Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Akademií škola Jubilejní ukázala, že umí žít kulturně

To, že se i ve škole znovu naplno rozjel kulturní život, ukázali žáci základní školy Jubilejní. Připravili svou akademii, kterou předvedli v Beskydském divadle.

Víc než dvacítku vystoupení v rámci akademie předvedli žáci základní školy Jubilejní během jednoho dne hned třikrát. Poprvé jako generální zkoušku, podruhé pro školáky z Dlouhé a do třetice zaplnili hlediště Beskydského divadla rodinní příslušníci a kamarádi.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “V prvé řadě jsme moc rádi za to, že jsme tu akademii mohli připravit, je vidět, že škola žije kulturně. Bývá to tak, že se snažíme, aby žák zažil akademii jednou na prvním stupni a jednou na druhém stupni.

V pořádání akademií se obě pracoviště školy, Jubilejní a Dlouhá, střídají co dva roky. Takže

Letos si tedy akademii užívaly vystupující děti z Jubilejní - pro některé to bylo vůbec poprvé, co se ocitly na pódiu, pro jiné zase příjemné loučení se školou.

žáci školy: 
“My kluci jsme vystupovali jako princezny a holky jako popeláři od Míši Růžičkové.”
“Jsme jedině rádi, že si to můžeme užít naposledy.”
“My jsme neměli mít žádné vystoupení, ale potom jsme dostali nabídku od paní učitelky, že bychom mohli zpívat s deváťákama. Takže jsme jim pomohli s tím zpíváním.”
“Zpívali jsme písničku Žít svůj sen, měli jsme pár volných hodin, takže to bylo v pohodě.”
“Je to dobré, protože jsem nikdy nebyla na pódiu, takže jsem ráda, že jsem konečně mohla na pódiu vystoupit.”
“Máme tanec s mraky a nás pět hlavních postav, co tančíme, a právě proto máme i na obličeji namalované ty kytky.”
  Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Bylo to velmi komplikované, těch prostor ve škole nemáme tolik, ale podařilo se najít systém střídání v tělocvičně, kde se nacvičovalo, žáci samozřejmě nacvičovali i ve třídách, před vyučováním, po vyučování. A myslím si, že drtivá většina žáků se podílí na přípravě té akademie.”

  Svá vystoupení pilovali školáci několik měsíců, škola tak tančila a zpívala nejen v den konání akademie, ale osvěžila si takto značnou část už téměř končícího školního roku.

  Nahlásit chybu


  K tématu
  Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
  Hostašovice
  od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

  Detail

  VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
  Kopřivnice
  od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

  Detail

  VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
  Kopřivnice
  od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

  Detail