Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cesty dvou umělců se po půl století protly v Novém Jičíně

Výstava v novojičínské baště propojila po více než 50 letech světy dvou výtvarníků, kamarádů ze studií. Jeden zde prezentuje své grafiky, druhý řezbářské práce - to vše pod jednotícím názvem Dvě cesty k témuž.

Novojičínský sochař a řezbář Jan Zemánek a grafik Ondřej Michálek žijící v Olomouci. Znají se z dob studií na filozofické fakultě v Olomouci. První a až dosud poslední společnou výstavu, tehdy svých diplomových prací, měli v roce 1970. Teď ji 52 letech zopakovali v novojičínské kamenné baště pod názvem “2 cesty k témuž”.

Ondřej Michálek, grafik: “Šlo o to zmínit ten fakt toho směřování, které může být jaksi velmi odlišné, ale vlastně jde o jakýsi soutok aktivit nebo zjištění, že nám s Honzou šlo vlastně o totéž.”

Ondřej Michálek je známý průkopník netradičních grafických technik, s dřevořezbami do listů překližky Jana Zemánka je spojují například struktury, které jsou přírodní, ale zároveň v geometrickém tvaru.

Jan Zemánek, sochař a řezbář: “Začátkem těch listů je nějaká geometrická síť, ze které potom prořezávám nějaké tvary, které snad budou mít tu ambici evokovat nějakou novou jakoby rostlin nebo biologický a botanický tvar endemického charakteru, jako endemit v mé hlavě. ”

Projít si výstavu “2 cesty k témuž” může veřejnost na baště až do konce července.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy