Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Hasiči cvičně evakuovali plicní oddělení, své postupy při požáru si vyzkoušela i nemocnice

Hasiči evakuovali část plicního oddělení novojičínské nemocnice. Naštěstí jen v rámci taktického cvičení. Jeho cílem byla především záchrana imobilních pacientů.

Příjezdu čtyř hasičských vozidel do areálu nemocnice mohli naštěstí pacienti i zdravotnický personál jen v klidu přihlížet. Konalo se zde taktické cvičení novojičínské hasičské jednotky. Cílem byla likvidace požáru na plicním oddělení a evakuace pacientů.

Jan Němeček, velitel stanice ÚO HZS Nový Jičín: “Při tomto cvičení jsem si vyzkoušeli záchranu osob pomocí evakuačních matrací, kterými je lůžkové oddělení vybaveno. Dále jsme si vyzkoušeli záchranu vyvezením na nemocničních lehátkách a také vyvedení za pomocí hasičů.”

Své postupy při vyhlášení požárního poplachu si prověřila také nemocnice. Vznik požáru simulovala ve druhém patře plicního oddělení v kuchyňce sester.

Olga Sekerášová, manažer kvality, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Kdy došlo k vyhoření rychlovarné konvice, takže tam byl ten podnět. Vrchní sestra tuto událost nahlásila na vrátnici a paní vrátná volala hasiče.”
Jan Němeček, velitel stanice ÚO HZS Nový Jičín: “Snažíme se zaměřovat hlavně na objekty, kde jsou nějaké složité podmínky pro zásah, pro nás zde tedy byly komplikace s ohledem na provoz nemocnice a velký počet imobilních osob.”

  Zachraňovanými osobami ale nebyli v tomto případě samotní pacienti, ti mohli zůstat v klidu na lůžku, ale pracovníci nemocnice. Podobnou situace tu v areálu nezažili poprvé. V minulosti už si evakuaci vyzkoušeli také v dětském pavilonu a oddělení ORL.

  Olga Sekerášová, manažer kvality, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Nemocnice Nový Jičín je od roku 2015 akreditované zdravotnické pracoviště a je to jeden z povinných standardů akreditace, kdy na plán akreditace si musíme stanovit, aby každý objekt byl maximálně jednou za tříleté období evakuován, tak provádíme nácvik.”
  Jan Němeček, velitel stanice ÚO HZS Nový Jičín: “Řešili jsme požáry ve zdravotnických zařízeních, v domovech pro seniory, naštěstí ne tady v nemocnice v Novém Jičíně.”

  Hasiči mají stále v paměti například požár domova pro seniory v Příboře, kde před devíti lety uhořeli dva lidé, v roce 2014 a letos v dubnu zase vypukl požár v domově pro seniory v Kopřivnici.  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy