Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Digitální plakát studentky Educy získal v celorepublikové soutěži bronz

Studentka Střední odborné školy Educa získala třetí místo v celorepublikové soutěži o nejlépe zpracovaný digitální plakát. Úkolem bylo zobrazit téma radost a smíchu v době covidu.

Motivovat studenty k co nejlepšímu výkonu formou účasti v různých soutěžích se Střední odborná škola Educa snaží pravidelně. Jedna ze studentek oboru reprodukční grafik teď zaznamenala výrazný úspěch, a to v konkurenční výzvě, která byla vyhlášena pro polygrafické školy z celé České republiky.

Aleš Medek, ředitel SOŠ Educa Nový Jičín: “To téma byla takové celkem zajímavé, měli zpracovat digitálně plakát, jehož téma bylo radost a smích, a mělo to být vyjádření toho, co dělalo těm žákům radost v době covidu, což samozřejmě pojmout není úplně jednoduché. Vendule se to povedlo, zúčastnilo se více našich žáků a ona se umístila na skvělém 3. místě.”
Vendula Nedopílková, obor reprodukční grafik, SOŠ Educa Nový Jičín: “To téma radost a smích je těžké, je těžké o něm přemýšlet i jej zpracovat. Když jsem byla na té soutěží, tak jsem tam viděla i mnohem hezčí výtvory a říkala jsem si, aha, tam jsem mohla udělat něco lépe a více to zkombinovat.”

Do své úspěšné práci Vendula Nedopílková zapracovala různé geometrické tvary, a také například šachy, které v době covidu doma hrála.

Vendula Nedopílková, obor reprodukční grafik, SOŠ Educa Nový Jičín: ”Pocit radosti určitě představují pestré barvy, které jsem použila, a také ty šachové figurky. Je tam i kočka, motýlci.”

Co se ji dále povedlo v grafické práci zobrazit byl pozitivní vztah k východní filozofii.

Vendula Nedopílková, obor reprodukční grafik, SOŠ Educa Nový Jičín: “To je do tvaru origami a origami je spojeno s Japonskem, kvůli tomu tady mám i jin a jang. Během cvidu jsem se zaměřila na Japonsko, učila jsem se i jejich jazyk a kulturu, protože jejich kultura mě velice zajímá.”

Grafické předměty léta na Educe vyučuje Dagmar Gregorová, jejíž žačkou je i Vendula Nedopilková. O tyto obory je na škole každoročně velký zájem. Studenti v rámci výuky spolupracují i s městem Nový Jičín, vymalovali například učebnu dopravní výchovy nebo prostory v Návštěvnickém centru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy