Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Snídaně novojičínských gymnazistů chutnala i pomáhala

Studenti novojičínského gymnázia prostřeli k charitativní snídani. Výtěžkem z dobročinné akce podpořili místní spolek, který pomáhá dětem s autistickým postižením.

Charitativní akce “Snídej pro děti” se konala v parku pod novojičínským gymnáziem. Každý, kdo tudy pocházel, mohl ochutnat sladké i slané dobroty připravené studenty a současně přispět na dobrou věc. Výtěžek poputuje odlehčovací službě ITY, která pomáhá rodinám pečujícím o handicapované děti, převážně s autismem.

Adéla Jelínková, studentka gymnázia: “Tím hlavním organizátorem je školní časopis Gymplátek, ale zároveň jsme oslovili úplně všechny třídy na gymnáziu, takže každý se mohl zapojit. Myslím si, že je to okolo padesáti dobrovolníků.”
Karolína Plevková, studentka gymnázia: “Pomáhala jsem dva roky zpátky, když bylo naposledy Snídejte pro děti. Připravili jsme samé sladké věci, třeba sušenky a cupcakes.”
Klára Gazdová, studentka gymnázia: “My jsme připravili od každého něco, máme tady slaný štrůdl, kokosové čokoládové buchty a také jahodové. Určitě jsme rádi, že výsledek půjde na děti a že tímto malým gestem přispějeme.”
Bohumír Večerek, spolek ITY: “Tím, že jsme v sociální sítí města Nový Jičín i sociální síti krajské, tak máme příjmy nějaké jisté, ale přesto je nemalá část, kterou musíme sehnat sami. I tato částka, která se vybere zde, nám určitě pomůže.”

Toto byla třetí charitativní snídaně pořádaná gymnáziem, ta první se konala v roce 2018 a také podpořila spolek ITY, už i proto, že Bohumír Večerek je absolventem této školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy