Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekty pro Nový Jičín znají vítěze, lidé hlasováním podpořili psy a děti

Projekty pro Nový Jičín, tedy nápady občanů, které financuje participativní rozpočet, znají letošní vítěze. V hlasování veřejnosti vyhrálo psí hřiště, druhá skončila herna pro děti ve Straníku.

Do letošní výzvy participativního rozpočtu Projekty pro Nový Jičín občané přihlásili celkem pět nápadů, čtyři postoupily do finálního hlasování veřejnosti, do kterého se zapojilo zhruba 800 lidí.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Vyhrálo veřejné psí hřiště neboli agility park, který získal přes 580 hlasů, na druhém místě se umístila Soptíkova herna ve Straníku. Ten návrh připravili tamní dobrovolní hasiči. Třetí skončila veřejná griloviště a čtvrtý externí defibrilátor na Čerťáku.”

Celkový finanční limit pro projekty byl letos 400 tisíc korun, vejdou se do něj tedy první dva, které v součtu vyjdou na 360 tisíc. Agility park je nápadem Radima Mohlera, myšlenka se zrodila v okamžiku, kdy si pořídil psa.

Radim Mohler, předkladatel projektu: “Už od prvního ročníku participativního rozpočtu jsem si lámal hlavu, s jakým projektem přijít. Veřejné psí hřiště je aktivita, která je velmi vítaná a v regionu chybí. V projektu je v tuto chvíli vypsáno osm překážek pro pejsky, součástí je i psí toaleta a jsou tam i lavičky. Pokud bude projekt úspěšný, je možné hřiště do budoucna rozšířit až na 18 překážka dá se celý areál oplotit.”

Po konzultaci s radnicí by měl agility park vzniknout v lokalitě ulic K nemocnici a Pod Skalkou. Je zde pozemek města, kde vede vysokotlaké plynové potrubí, které omezuje možnosti využití. Soptíkova herna ve Straníku bude v budově, kde sídlí i dobrovolní hasiči.

Josef Indrák, předkladatel projektu: “V podstatě tady má zázemí klub seniorů, máme tady požární zbrojnici, takže zázemí pro hasiče, knihovnu, společenskou místnost a teď už bychom rádi uskutečnili i tu dětskou hernu. Snažíme se pracovat s mládeží a tudíž za hasiče jsem přišel s tímto projektem a snahou využít tento prostor pro děti a rodiče. Aby si prostě pohráli, navázali kontakty s ostatními a rodiče si určitě rádo poklábosí.”

Pokud půjdou přípravy hladce, mohly by být projekty realizovány na podzim, nejpozději ale v příštím roce.

Josef Indrák, předkladatel projektu: “Určitě jsem rádi, že jsme uspěli, velké poděkování hlavně těm, kteří nás podpořili hlasem a umožnili, že tento projekt vznikne.”
Radim Mohler, předkladatel projektu: “Samotného mě překvapilo, že v anketě dorazilo tolik hlasů. Jde vidět, že tento nápad je zajímavý nejen pro mě, ale i pro širokou veřejnost, zejména pro pejskaře. Chtěl bych poděkovat za všechny hlasy a těším se, že se budeme potkávat na psím hřišti.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy