Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Pivobraní bylo festivalem zábavy a oslavou partnerství Nového Jičína

V Novém Jičíně se konalo Pivobraní. Lidé zaplnili náměstí, aby mohli ochutnávat až sto druhů piv. Součástí byly koncerty, pivní soutěž a slavnost také připomněla deset let partnerství s německým Ludwigsburgem.

Pivní festival se v Novém Jičíně konal po osmé, na Masarykovo náměstí se vrátil po dvouleté pauze a nabídl prostřednictvím 30 minipivovarů více než 100 druhů piv, maraton koncertů a zábavu pro všechny v herní zóně.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Pro nás je to neskutečný pocit, měli jsme oslavit desetileté výročí, vracíme se o dva roky zpátky a jsem neskutečně rádi, že lidé přišli, že nám přijely pivovary, že pivovary neskončily.”

návštěvníci akce: 
“Chodíme tady pravidelně, jsme spokojeni, jinak bychom tady nebyli.”
“Jsme pravidelní účastníci pivních soutěží.”
“Je tu i vynikající bavorská kapela, spousta dobré muziky.”

Na slavnosti nechyběla ani Královská pivní soutěž, tentokrát v páce.

Pivobraní bylo ale také oslavou výročí partnerství mezi Novým Jičínem a německým městem Ludwigsburg. Oba starostové událost stvrdili naražením sudu piva.

  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Toto město je na naše město již historicky navázáno. Při odsunu německých občanů z Nového Jičína se tito kumulovali právě na území Ludwigsburgu.”
  Mathias Knecht, starosta Ludwigsburgu (Německo): “Partnerství mezi Novým Jičínem a Ludwigsburgem samozřejmě trvá dlouhodobě, jsme na to velmi hrdí.”

  Smlouva o partnerství mezi oběma městy byla podepsána před 10 lety, vztahy mezi nimi se ale začaly vytvářet od roku 1991.

  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy