Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní hřiště v Novém Jičíně bude mít po rekonstrukci také inline dráhu

Ještě před začátkem prázdnin začala v Novém Jičíně rekonstrukce hřiště u základní školy Dlouhá. Na podzim si tu žáci a také lidé z blízkého sídliště užijí i nové prvky, například inline dráhu nebo workout.

Hřiště za novojičínskou školou na Dlouhé ulici bylo již delší dobu v neutěšeném stavu, který završilo jeho využití jako parkoviště během rekonstrukce nedaleko krytého stání v Loučce. Také proto se dočkalo rekonstrukce.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Zachován zde bude atletický ovál, kde budou běžecké tartanové dráhy, uprostřed bude oplocené víceúčelové hřiště pro míčové sporty, zčásti tu bude zachován travnatý povrch. Na okrajích bude workoutové hřiště a hřiště s dětskými prvky.”

Ty bude využívat družina i mateřinka, která je součástí školy. Lákadlem nejen pro žáky bude dráha pro inline bruslaře.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Máme v plánu, že bychom odpoledne po vyučování nechali to hřiště otevřené do určité večerní hodny, aby lidé z Loučky, případně z blízkého sídliště Dlouhá, tu mohli chodit si zaběhat, zahrát si, zajezdit na inline bruslích a podobně. Čili bude to asi ideální pro rodiny s dětmi.”

Rekonstrukci hřiště financuje město, stát bude 17 milionu 200 tisíc korun bez daně.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tady vidíme, že se momentálně instaluje retenční nádrž, která bude shromažďovat vodu z celého toho sportoviště a zároveň v případě přebytků se s ní také bude moci zavlažovat celý ten areál.”

Celá stavba bude hotova na přelomu září a října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy