Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velká cena rozčeřila vody venkovního bazénu

Venkovní bazén byl dějištěm 1. Velké ceny Nového Jičína. Ve vodách klasické padesátky soupeřilo na 300 plavců z Moravy, Slovenska a Maďarska.

V České republice neexistuje mnoho venkovních padesátimetrových bazénů, ve kterých by se mohly konat závody. Jeden z nich je ale právě v Novém Jičíně. Poprvé tu povel ke startu zazněl v roce 1985, podruhé v roce 1991 a pak po třiceti letech vloni. Ten zahájil novodobou tradici - Velkou cenu Nového Jičína.

Jakub Minář, předseda Plaveckého klubu Nový Jičín: “Máme první ročník závodů Velké ceny Nového Jičína, po docela povedeném nultém ročníku, který byl loni, se nám přihlásilo 300 plavců. Vidíme tady žáky nejlepší z našeho kraje, kteří jedou na olympiádu dětí, vidíme i dospělé. Kromě klubů, které jsou z Moravskoslezského kraje, tak dojeli i zahraniční plavci z Maďarska, ze Slovenska, máme tady i plavce ze Znojma, Brna, i Jihomoravský kraj je zastoupený.”
Kristýna Fabíková, Plavecký klub Nový Jičín: “Moc se mi to líbí, takové závody nejsou časté, venku je to výjimečné, většinou to nebývá, a je dobré, že nám vyšlo počasí. Plavala jsem 200 metrů poloha, 50 metrů znak, 50 metrů motýl a prsa.”
Josef Minář, Plavecký klub Nový Jičín: “Já si myslím, že na tom venkovním bazénu je to dobré, protože se dobře dýchá. Je to dlouhý bazén, já jsme spíše lepší na ty krátké, ale jinak jsou to super závody, vyšlo i počasí. Dneska jsem plaval spoustu disciplín, dvoustovku a stovku kraula, což si myslím, že se mi dost povedlo, že jsem se i umístil v TOP tři, a ještě takové doplňkové disciplíny, jako třeba stovka prsa, to bylo také dobré.”

Domácí klub mohl venkovní závody brát i jako jeden z tréninků v rámci finišují přípravy na mistrovství republiky dospělých, na které bylo nominováno 11 novojičínských plavců trénujících pod vedením Vlastimíra Perny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail