Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Folková pohoda míří v červenci opět pod kaštany

V programu Novojičínského léta se už počtvrté objevuje pohodový Festival pod Kaštany. Mezi folkovými hvězdami dostanou letos na pódiu prostor i muzikanti z Nového Jičína a okolí.

Pohodový Festival pod kaštany v prostředí zahrady Nové slunce se koná čtvrtým rokem. V průběhu dvou dnů, 22. a 23. července, se na něm představí především folkové kapely, ovšem s žánrovým přesahem do blues, country a dalších hudebních stylů. Páteční program začne v 19 hodin.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Těšit se můžeme na Bokomara trio, to je známá doprovodná kapela třeba Petry Černocké. Nemusíme asi úplně představovat Slávka Janoušk, to je folková legenda, a program ukončí nová novojičínská sestava Sladíme.”

Sobota nabídka na zahájení ve dvě hodiny odpoledne domácí seskupení Fčil a Tu, podbeskydskou kapelu Za koncem a k večeru Romana Horkého a Kamelot.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Roman Horký v těchto dnech vydává svou novou desku, takže možná se to spojí s křtem. Koncert se tedy bude každopádně vázat k nové desce, ale na seznamu play listu budou určitě i staré hity.”

O závěr festivalu se postará skupina Nerez.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Skupina Nerez je stálice naší folkové scény, vystoupí se zpěvačkou Lucia. Jak mi před časem Zdeněk Vřešťál říkal, našel jsem druhou Navarovou, takže se můžeme přesvědčit o tom, jestli druhá Navarová opravdu je nebo není.”

Sobotní program se bude odehrávat na dvou pódiích, vedle hlavního to bude také stage, na které se představí interpreti z Nového Jičína a okolí, například z Mořkova a Valašského Meziříčí.

Plakáty Novojičínského léta avizují také vystoupení Vlasty Redla, nicméně to muselo být z důvodů jiné časové vytíženosti členů jeho kapely zrušeno.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail