Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzniká spolek pro záchranu chátrajících novojičínských památek

Skupina lidí, kterým není lhostejný stav novojičínských Hückelových vil, zakládá spolek pro jejich záchranu. Pro tuto myšlenku se spojili představitelé různých paměťových institucí a třeba i města.

Myšlenka na vznik Spolku pro záchranu Hückelových vil je v Novém Jičíně stará zhruba rok, kdy se v areálu konala první kulturní akce Kouzelný den. Na konci letošního června se skupina lidí, kterým není osud chátrajících památek lhostejný, rozhodla spolek oficiálně založit.

Radek Polách, předseda vznikajícího spolku: “Byla podána žádost o registraci Spolku pro záchranu Hückelových vil na Ministerstvo vnitra České republiky. Čekáme na odezvu a pevně doufáme, že tento spolek plně podpoří i aktivity města Nového Jičína jako vlastníka těchto nádherných skvostů architektury v Novém Jičíně.”

Mezi zakládající členy patří osoby spojené s Muzeem Novojičínska, se zdejším Státním okresním archivem, Klubem rodáků a přátel města a s novojičínskou radnicí.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je v tom snaha sdružit lidi, kteří mají zájem o záchranu těchto objektů do nějakého spolku, který by následně sloužil k propagaci, k informování veřejnosti, případně i k podpoře města, které bude o záchranu těchto památek usilovat.”

První akcí spolku by už na podzim mohlo být zpřístupnění areálu, tedy jeho komentovaná prohlídka pro veřejnost, aby si lidé zvykli, že tento komplex je součástí města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail