Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z bývalé čističky bude v novojičínské Žilině spolkový dům

Z bývalé čističky odpadních vod v Novém Jičíně vzniká spolkový dům pro místní část Žilina. Sloužit bude dobrovolným hasičům, myslivcům a osadnímu výboru. Do užívání jej dostanou po dokončení rekonstrukce v srpnu.

Spolkový dům v novojičínské Žilině vzniká rekonstrukcí objektu, který byl dříve čističkou odpadních vod. V posledních letech pak sloužil jako sklad bytového odboru města, ovšem audit využitelnosti nemovitého majetku, který nechala radnice zpracovat, jej označil jako zbytečný.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Podařilo se najít jiné skladové prostory blíže v centru města a po komunikaci s osadním výborem této místní části jsme zahájili projekt vybudování spolkového domu. Uvědomujeme si, že na území Žiliny je bohatý společenský a kulturní život a chybí zde nějaké vnitřní prostory, kde by činnost mohla probíhat po dobu celého roku.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině: “V Žilině místo nemáme, máme pouze přístřešek, který se dá využívat jen v létě. Byli jsme rádi, když nám asi před třemi lety město nabídlo, že by se dala využít budova bývalé čističky odpadních vod na Spolkový dům Žilina. Máme osadní výbor, Klub přátel Žiliny, malé hasiče, myslivce a nemáme se kde scházet.”

Rekonstrukce přízemní budovy na spolkový dům přijde na dva miliony korun, financuje ji město, začala v květnu, hotova bude v srpnu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Předmětem stavebních úprav je vybudování klubovny z té hlavní části objektu, vybudování kuchyňky, rekonstrukce sociálního zařízení, zateplení střechy a rekonstrukce rozvodů, elektroinstalace a zdravotechniky.”

Předseda osadního výboru věří, že na Dni obce Žilina 20. srpna bude moci veřejnost pozvat na slavnostní otevření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail