Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střecha novojičínské radnice už nebude odpalištěm

Nový Jičín opravuje střechu jedné ze svých kulturních památek - budovy radnice. Do objektu už delší dobu zatékalo. Na špatném stavu střechy se podepsalo její stáří a ohňostroje, které z ní byly odpalovány.

Část budovy novojičínské radnice ohradilo lešení, probíhá oprava její střechy. Ta už byla delší dobu ve špatném stavu a do části úřadu zatékalo.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ta oprava střechy probíhá z toho důvodu, že jednak už měla své stáří, ale také byla poškozena četnými ohňostroji, které se tady odehrávaly. Takže už tam byla místa, kde to bylo propálené a voda zatékala přímo do sekretariátu, takže ty oprava už byla neodkladná. Měla proběhnout už minulý rok, ale kvůli úsporám byl odložena na tento rok.”
Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Rozsah prací je výměna bednění, oprava nosných dřevěných částí a kompletní výměna střešní krytiny. S tím je spojena přeložka veřejného osvětlení, proto nyní nesvítí věž radnice.”

Původně renesanční budova radnice je památkově chráněna. Město na práce za 2 a půl milionu korun získalo dotaci z Ministerstva kultury ve výši 570 tisíc. Místostarosta Ondřej Syrovátka dále uvedl, že nyní už ohňostroje ze střechy radnice pravděpodobně odpalovány nebudou.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ta doba už trošičku pokročila a nejen veřejné mínění, ale i samosprávy se přiklánějí k tomu, že místo ohňostrojů dělají i ekologičtější věci, jako třeba videomappingy a podobně.”

Nová střecha radnice má být hotova do 31. srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail