Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škodu za čtvrt milionu korun způsobil požár dílny v novojičínské místní části Žilina

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z pondělí na úterý v Žilině u Nového Jičína u požáru střechy dílny přistavěné k rodinnému domu. Proč začalo hořet se zatím neví, škoda byla odhadnuta na 250 tisíc korun.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena před půl dvanáctou. K zásahu byli vysláni hasiči ze stanic v Novém Jičíně a Kopřivnici, poplach byl vyhlášen i dobrovolným jednotkám z Mořkova, Hodslavic a Starého Jičína.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události bylo plamenným hořením zasaženo podkroví dílny o půdorysu přibližně 10 × 5 metrů. V objektu se nikdo nenacházel, při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči k likvidaci nasadili několik vodních proudů, pro vyhledání směru šíření a ohnisek požáru využívali termokamery, nasazena byla rovněž výšková technika."

Přibližně za půl hodiny měli hasiči situaci pod kontrolou, další hodinu a půl prováděli přetlakové odvětrání objektu, rozebírání konstrukcí a dohašování.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, výše škody byla předběžně odhadnuta na 250 tisíc korun."

Událost se obešla bez zranění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy