Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další kruhová křižovatka změní centrum Nového Jičína

Stavba deváté okružní křižovatky u centra Nového Jičína začala a potrvá do listopadu. Po celou dobu musí řidiči tuto část města objíždět. Součástí projektu je i celková úprava veřejného prostoru.

Obrysy kruhové křižovatky, deváté na území Nového Jičína, už se rýsují v místě protnutí ulic K nemocnici, Generála Hlaďo a výjezd z Masarykova náměstí. Společným investorem stavby je Moravskoslezského kraje, který je vlastníkem hlavní komunikace, a město.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jedná se o investiční akci zhruba v rozsahu 19 milionů korun, z čehož 7 milionů korun hradí správa silnic Moravskoslezského kraje a 12 milionů korun město Nový Jičín. Máme požádáno o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, kde bychom v srpnu měli vědět, zda jsme byli úspěšní.”

Stavba začala v červnu a potrvá do listopadu. Křižovatka bude mít vnější průměr 23 metrů.

Milan Novák, náměstek ředitele Správy silnic MSK: “Ta stávající situace, která tam byla, byla už velmi nepřehledná, nebezpečná, docházelo tam k častým dopravním nehodám. Ty šířkové poměry, které tam byly, nezaručovaly úplně bezpečný průjezd tou křižovatkou.”

Cílem stavby není jen samotný kruhový objezd, ale celková revitalizace pracemi zasaženého prostoru v městské památkové rezervaci.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Vznikne zde nový dopravní, ale i veřejný prostor, včetně osazení zeleně a umístění městského mobiliáře. Veškeré práce, které jsou prováděny, jsou také koordinovány se stavebními pracemi budoucího Obchodního domu Javor.”

Řidiči tady musí až do ukončení projektu počítat s nemožností průjezdu. Kolem centra města jsou vedeny objízdné trasy včetně trasy autobusových linek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail