Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský Svinec pořádal závod v travním lyžování

Lyžařský klub Svinec Nový Jičín pořádal závody v travním lyžování. V letní verzi oblíbeného zimního sportu se domácím daří, sbírají úspěchy i v rámci Českého poháru.

Svah na novojičínském kopci Svinec se stal uprostřed léta dějištěm dvoudenního veřejného závodu Grasski Open v travním lyžování. Určen byl především mladým závodníkům od kategorie ​Talent do 14 let.

Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: “Děláme dětem dva závody, tři měřené jízdy dopoledne, tři odpoledne, bere se vždy ta nejlepší, časy se čtou a vyhlašujeme dva dny. Děti budou mít zážitek, dneska dostanou medaile, zítra poháry.”
Nicolas Hanigovský, Lyžařský klub Svinec: “Dneska se mi daří velice dobře, asi jeden z mých nejlepších závodů zatím, jsem ve své kategorii první.”
Anna Bočková, Ski Team CHřiby: “Ještě jsem se nedívala na časy poslední třetí jízdy, ale zatím vedu, myslím.”
Gita Seifertová, Lyžařský klub Svinec: “Jo, dobré. Trať je postavená tak, že to zvládám tak tak, někdy jsou tam rigoly, ale jinak je to dobrý.”

Novojičínský lyžařský klub se travnímu lyžování věnuje od loňského podzimu, jeho svěřenci už letos zasahují i do závodů Českého poháru.

Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: ”Mám velké úspěchy v Českém poháru, máme tam i nějaké bedny v průběžném pořadí. Dokonce, když byl pohár s mezinárodní účastí, tak nám tam děti posbíraly bronzy, stříbra. Všechno je to na Facebooku. Byli tam Italové, Rakušané, Němci, Švédi.”

Na Svinci jsou během prázdnin lyžařské tréninky minimálně jednou týdně. Tuto formu původem zimního sportu tu budou provozovat do října. Pak věří ve sněhovou pokrývku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy