Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti našli brigádu v novojičínském Zeleném městě

V rámci projektu Zelené město získalo i letos o prázdninách brigádu v Novém Jičíně několik desítek studentů. Pomáhají nejvíce v městské zeleni, a také třeba na hřbitově.

Letní brigády s označením Zelené město pořádá novojičínská radnice více než dvacet let. Studenti tak i letos pomáhají pracovníkům technických služeb, například na středisku komunikací, odpadů, na hřbitově a asi nejvíce spolupracují se střediskem zeleně.

Naďa Švrčinová, vedoucí úseku veřejná zeleň, TSM Nový Jičín: “Konkrétně u nás na středisku veřejná zeleň tento týden chlapci vypomáhají při odvozu pokosené trávy z lučních porostů, děvčata vypomáhají při pletí květinových záhonů.”
účastníci brigády: 
“Je to super, že je ta možnost si vydělat nějaké peníze na této brigádě. Práce zase není tak náročný, je sluníčko, takže dá se to.”
“Já jsem už minulý rok věděla, že je to Zelené město, tak jsem se zapsala. Práce dobrá, na hřbitově je ticho, takže je to dobré a není to až tak náročné.”
“Byl jsem tu i minule, psala mě tam mamka. A jak říká moje sestra, je tu ticho, nikdo nám do toho nekecá a je to zametání a vybírání nějakého plevele.”
Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “V letošním roce, po loňském velkém zájmu, vedení města navýšilo peníze na brigádu Zelené město, v rozpočtu máme o sto tisíc více, takže je to letos 250 tisíc korun na Zelené město. Proto jsme mohli zaměstnat o dost studentů více, celkem se nám podařilo uzavřít smlouvu s 58 studenty.”

Přednost dostali studenti i s bydlištěm v Novém Jičíně. Za hodinu práce si vydělají 100 korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy