Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín oslaví významné mořeplavce a stoleté skauty

Příprava městské slavnosti v Novém Jičíně je v plném proudu. Letošním hlavním tématem budou Novojičínští na vodě a na moři. Pozornosti se ale dostane i stoletým skautům.

Termín letošní slavnosti města Nového Jičína je stanoven na 9. a 10. září. Tradicí se stalo, že tato kulturně-společenská událost vždy odráží nějaký historický motiv.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Tématem je Novojičínští na vodě a na moři a druhým podtématem, které je pro město také významné, je 100 let skautingu v Novém Jičíně.”

Propojení Novojičíňáků s mořem tu bylo odpradávna. To podstatné ve spojitosti se zdejším rodákem se událo před 150 lety.

Radek Polách, Muzeum Novojičínska: “Novému Jičínu je velmi známá osobnost Eduarda Orla, polárníka, mořeplavce, který se výrazně zasloužil o dějiny objevování nových území, byl spoluobjevitelem Země Františka Josefa, nejsevernějšího souostroví na světě.”

Významných mořeplavců měl Nový Jičín více, během slavnosti je připomene výstava. Hlavní motiv slavnosti se promítne i do soutěže O nejoriginálnější klobouk, ta je na téma vody. V programu nebude chybět tradiční průvod.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Zároveň bude i půjčovna kostýmů pro občany, kteří budou chtít jít v sobotu v 15 hodin do průvodu. Ta bude zřízen v kině Květen od 6. do 8. září.”

Slavnost nabídne po oba večery také koncerty, do dění se zapojí i zdejší školy a spolky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy