Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři si vybrali zájezd s vůní Hané, hlásit se o místa mohou od září

Novojičínští senioři si mohli vybrat, kam pojedou v září na zájezd. Studenti oboru cestovní ruch střední školy Educa připravili tři cílové lokality, o té vítězné rozhodlo hlasování.

Nápad uspořádat zájezd pro seniory vznikl díky spolupráci města a Střední odborné školy Educa. Je to jedna z aktivit projektu Vitální senior, který připravil odbor sociálních věcí, jehož cílem je vtáhnout starší lidi zpět do společenského komunitního života. Studenti připravili tři varianty zájezdu s různými cíli cesty, hlasování probíhalo buď mobilní aplikací nebo prostřednictvím anketního lístku, který byl v Novojičínském zpravodaji.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Hlasovalo nám 130 novojičínských seniorů, hlasování proběhlo v měsíci červnu a vyhrál zájezd Cesta za vůní Hané.”
Rozálie Mitačová, studentka SOŠ Educa: “Naplánovali jsme jim hrad Bouzov, v Litovli budou moci ochutnat pivo a v Lošticích tvarůžky. Zájezd jsme nazvali Cesta za vůní Hané.”

Zájezd je určen seniorům starším 65 let, kapacita je 40 osob. Přihlásit se bude možné od počátku září.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Přihlašování bude probíhat od 1. do 12. září a pouze dvěma způsoby. Buď se senior přijde osobně přihlásit na ten zájezd, na odbor sociálních věcí k paní Frantové, a to v úřední dny a hodiny, a nebo na e-mailovou adresu Lucie Frantové (lucie.frantova@novyjicin.cz). Podrobné informace ke způsobu přihlašování budou na konci srpna zveřejněny na webových stránkách města s tím, že tak, jak se senioři budou přihlašovat, tak se budou obsazovat místa v autobuse do vyčerpání celé kapacity. Nejsou tedy žádná výběrová kritéria, kdo dřív přijde, ten pojede.”

Na zájezd, který mají senioři zdarma, hrazen je z rozpočtu města, vyrazí v úterý 20. září, plánován je od 8 do 16 hodin. Průvodci zájezdu budou všichni studenti Educy z oboru cestovní ruch, kteří návrhy zájezdů připravovali.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy