Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Novojičínsku ukovali rekordní řetěz ze spojených srdcí

Na Novojičínsku vzniklo originální sochařské dílo, které se současně stalo i českým rekordem. Akce Zapoj své srdce měla za cíl vytvořit co nejdelší řetěz z ukovaných srdcí.

Na 5 různých místech Novojičínska kovář David Sekula spolu s dalšími pomocníky tvořil srdce pro vznik nového českého rekordu - nejdelšího řetězu z ukovaných srdcí. Akci pojmenoval Zapoj své srdce, začala ve Štramberku, druhým stanovištěm bylo nádvoří Žerotínského zámku v Novém Jičíně.

David Sekula, kovář: “My jsme taková parta nadšenců a byli jsme někde na jarmarku, kde jsme dělali kovaná srdíčka, a přišla malá holčička, že by z toho chtěla vidět řetízek. Tak jsme řekli, proč ne, je to hezký nápad, a jsme tady.”
Kateřina Pelcová, Muzeum Novojičínska: “Pan Sekula, který nás oslovil začátkem prázdnin, chce zlomit rekord. Domluvil se s agenturou rekordů a kuriozit v České republice a na pěti místech, z toho na třech pobočkách Muzea Novojičínska, se bude realizovat kování srdcí.”

Na každém místě se dle pravidel vyhlášených pro zápis rekordu zdržel hodinu. Za 60 minut zvládli kováři dobrovolníci za asistence profesionála ukovat 10 až 15 srdcí.

Eva Sulovská, účastnice rekordu: “Bylo to zajímavé zkusit si, co znamená “Kuj železo, dokud je žhavé”. Opravdu to není lehká práce, člověk musí být pohotový, musí udeřit v pravou chvíli.”

Z Nového Jičína pokračoval kovář do Starého Jičína, zámku Nová Horka a rekord byl uzavřen ve Světě Komenského ve Fulneku. Řetěz dlouhý 7,5 metru nakonec tvořilo 64 srdcí.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail