Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umělá tráva na hřišti bude zase dokonale zelená

Menší fotbalové hřiště v areálu letního stadionu v těchto týdnech brázdí těžká technika. Tělovýchovné jednotě se podařilo získat potřebné finance a mohla tak začít výměna umělého trávníku.

Hřiště s umělým povrchem bylo v sousedství hlavního fotbalového stadionu otevřeno v roce 2005, vydrželo 17 let.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Už byly v konci jeho životnosti problémy, protože trávník musí mít certifikát od fotbalové asociace a ten už jsme získávali velmi těžko. Takže tam byly určité proluky, museli jsme investovat do výměny částí trávníku a těch sedmnáct let už byla maximální hrana možnosti ten trávník používat.”

Už v roce 2018 tělovýchovná jednota dostala z rozpočtu Nového Jičína finance na přípravné projekční práce, následovaly žádosti o dotaci na Národní sportovní agenturu. Získat se ji podařilo v letošním roce. Finančně se na rekonstrukci hřiště podílí i město.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Zastupitelstvo města na svém červnovém zasedání schválilo finanční podporu ve formě dotace z rozpočtu města pro tělovýchovnou jednotu ve výši 3, 9 milionu korun. Tyto prostředky slouží na spolufinancování rekonstrukce. Investorem je tělovýchovná jednota, které se podařilo sehnat dotaci z Národní sportovní agentury. Jednou z nejvyšších priorit města je obnova sportovní infrastruktury, podporujeme i třetí osoby, což je v tomto případě tělovýchovná jednota. V letech 2019 až 2020 byly realizovány obrovské investiční akce, rekonstrukce haly ABC a oválu letního stadionu a fotbalového hřiště. na těchto také město participovat, Tyto tři akce tedy podpořilo celkovou částkou 30 milionů korun.”

Aktuální projekt, obnova umělého trávníku, vyjde celkem na více než 11 milionů korun. Státní podíl činí zhruba 7 milionů 300 tisíc korun.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Rekonstrukce hlavní plochy spočívala v demontáži původního trávníku, upravily se podkladové vrstvy, které jsou nové. Na ně přijde položit trávník čtvrté generace, který je kvalitativně za těch 17 let úplně někde jinde. Další důležitá změna je výměna osvětlení na moderní LED technologií.”

Prováděny jsou také nezbytné stavební úpravy areálu hřiště, například na opěrných zídkách. Vyměněny budou záchytné sítě a osazeny budou nové branky.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Navíc se vybudovala plocha pro odstraňování sněhu v zimním období, které je potřebná, protože kvůli údržbě v zimě se spolu se sněhem vytáhne z plochy velké množství granulátů, který je velmi drahý, takže po odtáni sněhu ten granulát můžeme vyčistit a znovu použít.”

Stavba začala 14. července a podle smlouvy má skončit 11. října. Tělovýchovná jednota se snaží se zhotovitelskou firmou sjednat dřívější termín, aby hřiště mohlo co nejdříve sloužit fotbalistům, kteří teď musí jezdit trénovat mimo Nový Jičín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy