Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umělá tráva na hřišti bude zase dokonale zelená

Nový Jičín |

Menší fotbalové hřiště v areálu letního stadionu v těchto týdnech brázdí těžká technika. Tělovýchovné jednotě se podařilo získat potřebné finance a mohla tak začít výměna umělého trávníku.

Hřiště s umělým povrchem bylo v sousedství hlavního fotbalového stadionu otevřeno v roce 2005, vydrželo 17 let.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Už byly v konci jeho životnosti problémy, protože trávník musí mít certifikát od fotbalové asociace a ten už jsme získávali velmi těžko. Takže tam byly určité proluky, museli jsme investovat do výměny částí trávníku a těch sedmnáct let už byla maximální hrana možnosti ten trávník používat.”

Už v roce 2018 tělovýchovná jednota dostala z rozpočtu Nového Jičína finance na přípravné projekční práce, následovaly žádosti o dotaci na Národní sportovní agenturu. Získat se ji podařilo v letošním roce. Finančně se na rekonstrukci hřiště podílí i město.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Zastupitelstvo města na svém červnovém zasedání schválilo finanční podporu ve formě dotace z rozpočtu města pro tělovýchovnou jednotu ve výši 3, 9 milionu korun. Tyto prostředky slouží na spolufinancování rekonstrukce. Investorem je tělovýchovná jednota, které se podařilo sehnat dotaci z Národní sportovní agentury. Jednou z nejvyšších priorit města je obnova sportovní infrastruktury, podporujeme i třetí osoby, což je v tomto případě tělovýchovná jednota. V letech 2019 až 2020 byly realizovány obrovské investiční akce, rekonstrukce haly ABC a oválu letního stadionu a fotbalového hřiště. na těchto také město participovat, Tyto tři akce tedy podpořilo celkovou částkou 30 milionů korun.”

Aktuální projekt, obnova umělého trávníku, vyjde celkem na více než 11 milionů korun. Státní podíl činí zhruba 7 milionů 300 tisíc korun.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Rekonstrukce hlavní plochy spočívala v demontáži původního trávníku, upravily se podkladové vrstvy, které jsou nové. Na ně přijde položit trávník čtvrté generace, který je kvalitativně za těch 17 let úplně někde jinde. Další důležitá změna je výměna osvětlení na moderní LED technologií.”

Prováděny jsou také nezbytné stavební úpravy areálu hřiště, například na opěrných zídkách. Vyměněny budou záchytné sítě a osazeny budou nové branky.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Navíc se vybudovala plocha pro odstraňování sněhu v zimním období, které je potřebná, protože kvůli údržbě v zimě se spolu se sněhem vytáhne z plochy velké množství granulátů, který je velmi drahý, takže po odtáni sněhu ten granulát můžeme vyčistit a znovu použít.”

Stavba začala 14. července a podle smlouvy má skončit 11. října. Tělovýchovná jednota se snaží se zhotovitelskou firmou sjednat dřívější termín, aby hřiště mohlo co nejdříve sloužit fotbalistům, kteří teď musí jezdit trénovat mimo Nový Jičín.

Nahlásit chybu


K tématu

Půl století starý novojičínský bazén půjde do nerezu, plavci jeho rozměr ocení

Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu v Novém Jičíně bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené.

Rekonstrukce, která začne v září, zachová bazénu jeho plavecký rozměr

Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené

Oprava klíčové kuchyně přijde Nový Jičín na třicet milionů

30. ledna 2024 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Jednou z největších investic letošního roku bude v Novém Jičíně rekonstrukce kuchyně v základní škole na ulici Dlouhá. Stát bude více než 31 milionů korun. Klíčová je tato kuchyně i pro další školy a školky ve městě


Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

Umělá tráva na hřišti bude zase dokonale zelená
Vydáno 29. srpna 2022 15:33, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Menší fotbalové hřiště v areálu letního stadionu v těchto týdnech brázdí těžká technika. Tělovýchovné jednotě se podařilo získat potřebné finance a mohla tak začít výměna umělého trávníku.

Hřiště s umělým povrchem bylo v sousedství hlavního fotbalového stadionu otevřeno v roce 2005, vydrželo 17 let.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Už byly v konci jeho životnosti problémy, protože trávník musí mít certifikát od fotbalové asociace a ten už jsme získávali velmi těžko. Takže tam byly určité proluky, museli jsme investovat do výměny částí trávníku a těch sedmnáct let už byla maximální hrana možnosti ten trávník používat.”

Už v roce 2018 tělovýchovná jednota dostala z rozpočtu Nového Jičína finance na přípravné projekční práce, následovaly žádosti o dotaci na Národní sportovní agenturu. Získat se ji podařilo v letošním roce. Finančně se na rekonstrukci hřiště podílí i město.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Zastupitelstvo města na svém červnovém zasedání schválilo finanční podporu ve formě dotace z rozpočtu města pro tělovýchovnou jednotu ve výši 3, 9 milionu korun. Tyto prostředky slouží na spolufinancování rekonstrukce. Investorem je tělovýchovná jednota, které se podařilo sehnat dotaci z Národní sportovní agentury. Jednou z nejvyšších priorit města je obnova sportovní infrastruktury, podporujeme i třetí osoby, což je v tomto případě tělovýchovná jednota. V letech 2019 až 2020 byly realizovány obrovské investiční akce, rekonstrukce haly ABC a oválu letního stadionu a fotbalového hřiště. na těchto také město participovat, Tyto tři akce tedy podpořilo celkovou částkou 30 milionů korun.”

Aktuální projekt, obnova umělého trávníku, vyjde celkem na více než 11 milionů korun. Státní podíl činí zhruba 7 milionů 300 tisíc korun.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Rekonstrukce hlavní plochy spočívala v demontáži původního trávníku, upravily se podkladové vrstvy, které jsou nové. Na ně přijde položit trávník čtvrté generace, který je kvalitativně za těch 17 let úplně někde jinde. Další důležitá změna je výměna osvětlení na moderní LED technologií.”

Prováděny jsou také nezbytné stavební úpravy areálu hřiště, například na opěrných zídkách. Vyměněny budou záchytné sítě a osazeny budou nové branky.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Navíc se vybudovala plocha pro odstraňování sněhu v zimním období, které je potřebná, protože kvůli údržbě v zimě se spolu se sněhem vytáhne z plochy velké množství granulátů, který je velmi drahý, takže po odtáni sněhu ten granulát můžeme vyčistit a znovu použít.”

Stavba začala 14. července a podle smlouvy má skončit 11. října. Tělovýchovná jednota se snaží se zhotovitelskou firmou sjednat dřívější termín, aby hřiště mohlo co nejdříve sloužit fotbalistům, kteří teď musí jezdit trénovat mimo Nový Jičín.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000033037/umela-trava-na-hristi-v-novem-jicine-bude-zase-dokonale-zelena