Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín bude dějištěm zážitkové hry, ožije i legendární sklípek

Nový Jičín bude dějištěm zážitkové hry, která oživí nevyužité prostory města. Projekt Exit game se má odehrávat v kdysi vyhlášeném Radničním sklípku.

Před několika lety pořádal Radim Mohler v Novém Jičíně noční interaktivní hru NINJA, která měla ve svém rekordním ročníku okolo tří stovek účastníků. Teď přichází s dalším nápadem - zážitkovou hrou Exit game. Jejím hlavním dějištěm by měl být pomalu už zapomenutý Radniční sklípek.

Radim Mohler, spoluautor projektu: “Tento projekt přirozeně vychází z noční hry NINJA, navazujeme na ní projektem únikové hry, nebo spíše říkáme zážitkové hry. Protože tento prostor je ojedinělý a my nechceme lidi nikam zavírat, naopak, chceme nechat prostor otevřený, aby lidé mohli kdykoliv odejít a podívat se na další místa, které je čekají. Jde nám hlavně o to, aby lidé měli z této hry zážitek.”

Radniční sklípek je majetkem města, tento prostor byl otevřen v roce 1930, sloužil jako kavárna, vinárna a později jako diskotéka. Tyto podzemní místnosti jsou už ale delší dobu prázdné a chátrají.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Důvodem, proč prostory nejsou zhruba dvacet let využívány jsou jednak enormní náklady na rekonstrukci a zároveň problém s požárně bezpečnostním řešením únikového východu a problémem je také hluk. Město nemá žádný konkrétní záměr, byť v minulosti byl záměr přestěhovat do tohoto prostoru biograf Artefakt, ale ten nebyl úspěšný. Proto vítáme tuto aktivitu, která se zde chystá a budeme nápomocni realizaci tohoto záměru.”

Právě aktuální stav kdysi vyhledávaného podniku je tím pravým prostorem pro myšlenku Exit game.

Vojtěch Mitrenga, spoluautor projektu: “Prošli jsme v Novém Jičíně spoustu sklepních a podobných prostor, ale Radniční sklípek se nám nejvíce líbí. Pro naše účely nejsou zapotřebí žádné stavební úpravy, ale budeme muset udělat nové rozvody vody a elektřiny, generální úklid a zabezpečit prostor z důvodu úrazu. Co se týče hry samotné, máme v plánu pět variant.”

Čtyři se budou odehrávat ve sklepních místnostech, jedna bude venkovní a bude otevřena nonstop.

Radim Mohler, spoluautor projektu: “Našim záměrem je, aby hra byla replikovatelná. To znamená, když si hráči zahrají jednu variantu hry, aby měli přirozený důvod se do hry vrátit a zahrát si její jinou variantu. Zároveň do hry zapasováváme silný příběh, který navazuje skutečné místní reálie, které se dějí na konkrétní místa v Novém Jičíně a okolí, které jsou málo známá, a které po skončení hry mají účastníci důvod navštívit.”

Jasně zadané úkoly hry budou mít také edukační charakter, hráči se setkají s fyzikou, chemií, optikou nebo motorikou. Hru autoři vyvíjí v šesti jazykových mutacích, které vychází z partnerských měst Nového Jičína. V současné době také připravují rekvizity a podnikají kroky k získání potřebných povolení a financí. Další informace jsou na webu exitgamenj.cz.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy