Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Videa, která varují před sdílením intimních fotografií, odprezentovala policie před prvními teenagery

Na problematiku sdílení intimních dat a podvodů na internetu upozorňují nová videa, která krajští policisté představili v rámci preventivního projektu PORADCE, policejní rádce pro bezpečný život. Viděli už je také někteří žáci novojičínských škol.

Preventivní projekt moravskoslezské policie s názvem PORADCE policejní rádce pro bezpečný život odstartoval v roce 2020 a obsahuje 16 edukačních videí. Poslední dvě nová k nim přibyla v těchto dnech a policisté je využívají i při své přednáškové činnosti. Předstoupili s nimi například před učně oboru stavební práce Střední školy technické a zemědělské v Novém Jičíně.

Marika Jeličová, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Tato dvě nová videa, která jsou financována z programu prevence kriminality ministerstva vnitra, se věnují tématům sdílení intimních a osobních dat v digitálním prostředí a druhé video se věnuje podvodným jednáním na internetu.”

Po shlédnutí prvního videa o vydírání pomocí intimních fotografií zaslaných na mobil kluci v této třídě reagovali následovně:

učni SŠ technické a zemědělské Nový Jičín: “Bylo to v pohodě, mohli jsme se alespoň dívat Je to všechno o psychice, co mezi sebou mají kluci a holky.”
“Já jsme zažil už docela dost věcí. A jo, poučím se.”
Marika Jeličová, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Na tuto školu chodím, pravidelně jsem tady zvána a chodím tady ráda. Přednáším tady hlavně trestní odpovědnost a drogovou problematiku.”
Renáta Návratová, metodička prevence, SŠ technická a zemědělská NJ: “Paní policista má velice kladný vztah ke klukům, umí jim všechno vysvětlit. Na naší škole se v podstatě kumulují žáci, kteří mají často problémy s nějakými přestupky. Policistka jim přesně vysvětli, co mohou čekat, když nějaké problémy nastanou.
Marika Jeličová, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Tato nová preventivní videa jsou především zacílena i na tu mládež ve věku 15+, protože tito mladí lidé v tom digitálním prostředí na internetu tráví spoustu času a je třeba, aby věděli, jaká nebezpečí na ně číhá.”

Videa z projektu PORADCE policejní rádce pro bezpečný život jsou volně přístupná na YouTube kanálu Policie České republiky. Zaměřují se na osvětu v oblasti osobní bezpečnosti, bezpečnost v dopravě, na kyberkriminalitu a na základy právní odpovědnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy