Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři cvičně zasahovali v novojičínské nemocnici

Nemocnice v Novém Jičíně se stala prostorem taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému. Simulovaná situace představovala požár v oddělení radioterapie, odkud bylo potřeba evakuovat pacienty.

Nájezd vozidel záchranářů, hasičů, policistů a zdravotníků záchranné služby, k budově radioterapie v areálu novojičínské nemocnice byl naštěstí jen v rámci společného cvičení. Jeho náplní byla likvidace požáru a evakuace pacientů.

Libuše Genzerová, vrchní sestra odd. radioterapie, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Simulovali jsme lokalizovaný požár v druhém podlaží v kuchyňce personálu, kde došlo zahoření na elektrickém vařiči.”

Pacienty, které bylo třeba zachránit, v tomto případě sehráli pracovníci nemocnice. Ti skuteční mohli v čekárně ambulance celou situaci jen pozorovat.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “V rámci toho zásahu byla před příjezdem jednotek evakuována jedna osoba a potom po dojezdu jednotek jsme provedli záchranu šesti osob a povedlo se uhašení požáru.”
Libuše Genzerová, vrchní sestra odd. radioterapie, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Naštěstí jsem tuto situaci nemuseli nikdy řešit, doufám, že nikdy nebudeme muset. Zhruba tu projde 200 až 250 lidí denně.”
Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Tato možnost, procvičit si taktiku zásahu ve zdravotnickém zařízení, je pro nás určitě přínosem.”

Letos na jaře už nemocnice podobnou cvičnou situaci zažila i na plicním oddělení. Skutečné neštěstí spojené s požárem zde nikdo nepamatuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 49 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry