Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na pomoc chátrajícím Hückelovým vilám vznikl v Novém Jičíně spolek

Konalo se první setkání Spolku pro záchranu novojičínských Hückelových vil. Ten byl založen v letošním roce a sdružuje lidi, kterým není osud chátrajících památek lhostejný.

Spolek pro záchranu Hückelových vil založilo v červnu několik novojičínských nadšenců, kterým na osudu chátrajících architektonických památek záleží. Teď se v malém sále Beskydského divadla konala jeho první schůze.

Radek Polách, předseda spolku: “Budeme chtít představit ideu vzniku spolku, co všechno jsme za ten půlrok vykonali, pro to, aby ten spolek mohl fungovat, a také máme určité vize, které chceme představit do budoucna.”

Na informativní schůzku dorazili především lidé, kteří se pohybují v oblasti paměťových institucí, oboru architektury nebo kulturního a společenského života ve městě.

Dagmar Jahnová, účastnice schůze spolku: “Jsou to vily, které patří k Novému Jičínu a Nový Jičín by se jimi měl pyšnit a měl by je opravovat.”
Sylva Dvořáčková, účastnice schůze spolku: “Já myslím, že je velmi dobře, že se zakládá tento spolek, protože víme, že hlas kolektivu vždycky zmůže více než hlas jednotlivých jednotlivců.”
Jiří Raška, účastník schůze spolku: “Určitě je to ku prospěchu věci, otázkou spíš je, do jaké míry záměr města reálný a myšlený vážně.”

Vlastníkem Hückelových vil je město Nový Jičín, to hledá vizi jejich využití a především dotační tituly, které by umožnily jejich rekonstrukci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy