Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygienická služba České republiky své založení připomněla v Novém Jičíně

Hygienická služba v České republice vznikla před 70 lety. Toto výročí si připomněla na konferenci, která se konala v Novém Jičíně. Účastnili se ji i ministra zdravotnictví Vlastimil Válek a hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Významné osobnosti hygienické služby se sjely do Nového Jičína, aby tu na konferenci připomněly 70 let vzniku hygieny v České republice. Účastnil se ji také ministr zdravotnictví.

Vlastimil Válek (TOP 09), ministr zdravotnictví: “Hygiena za těch 70 let urazila neskutečnou cestu. Laik si často představuje hygienu jako někoho, kdo kontroluje, jestli jste si umyli ruce a jestli je čistá podlaha. Ale to není ani miliontina práce hygieniků. Hygiena dneska zahrnuje epidemiologii, veřejné zdraví, vexilologii, hygienu práce, potravin a tak dále.”

Jedním z hlavních témat konference byla problematika škodlivosti azbestu na lidské zdraví, kterou Česko úspěšně prosazuje jako předsedající stát Evropské unie, a vyjednalo legislativu, které je připravena k přijetí Evropským parlamentem.

Pavla Svrčinová, hlavní hygienička ČR: “Myslím, že v České republice ta ochrana před azbestem jde poměrně delší dobu velmi dobrým směrem, tady chránění zaměstnanci jsou. Každá práce s azbestem se hlásí podle stávající legislativy dopředu.”

Právě v Novém Jičíně se výroční konference konala proto, že budova, ve které zde územní pracoviště hygienické stanice sídlí, je jedinou v České republice, která je i v majetku hygienické služby a svými prostory takovou akce pojme.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy