Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křížovkářská liga zaznamenala v kraji rekordní účast luštitelů

Skončil další ročník Křížovkářské ligy. V rámci Moravskoslezského kraje byl rekordní, zúčastnilo se ho více než tisíc pět set luštitelů. Poprvé se do soutěže zapojili i ti z Nového Jičína.

Křížovkářská liga má v Novém Jičíně své vítěze. Do soutěže, která je podporována Moravskoslezským krajem, se tu napoprvé přihlásila bezmála čtyřicítka seniorů. V aule radnice teď proběhlo vyhlášení výsledků této soutěže.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “První ročník Křížovkářské ligy se nám zapojilo třicet devět seniorů, což je při startu takového projektu veliký úspěch. Všichni luštitelé byli úspěšní, všichni správně vyluštili všech deset křížovek.”

Dárek od města a Moravskoslezského kraje tak dostali všichni, plus čtyři vylosovaní získali i hodnotnější ceny.

Josef Kozár, účastník Křížovkářské ligy: “Protože mě křížovky mě baví, pravidelně odebíráme křížovkářský časopis, tak jsem to s manželkou přivítali.”
Růžena Foldynová, účastnice Křížovkářské ligy: “Je to můj koníček, mám ho ráda, a protože jsem se tady nedávno přestěhovala, a za každou aktivitu jsem ráda, tak jsem si řekla, zapojím se.”
Ivan Sekanina, zakladatel Křížovkářské ligy: “Křížovkářská liga seniorů v Moravskoslezském kraji má letos rekord. Máme čtyřicet tři registračních míst ve městech a obcích a celkově minimálně tisíc pět set hráč. Podrobné číslo bude vědět koncem prosince, takže se nám dařilo hodně.”

Tato soutěž se v Moravskoslezském kraji koná sedm let, jejím cílem je udržet seniory aktivní, pobavit je a pomáhat tříbit mozek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy