Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladá autorka představuje svou cestu k vydání první knihy

Adéla Jedlitschková z Nového Jičína vydala svou první knihu Liščí proroctví zhruba před rokem. Teď dopsala její pokračování a našla si čas i na besedy se školáky, které se snaží motivovat k vlastní tvorbě.

První díl fantasy příběhu Liščí proroctví dopsala Novojičíňačka Adéla Jedlitschková v roce 2020, mezi maturitou a přijímačkami na vysokou školu. Kniha vyšla o rok později, teď dokončila její pokračování. O splnění svého snu, o cestě, jak vydat knihu, chodí vyprávět do škol, naposledy do Základní školy Galaxie.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Dělám besedy o knize, kde děti motivuji k tomu, aby také něco tvořily, ať je to knížka nebo nějaká výtvarná činnost nebo cokoli, co je baví. Je to nadlouho, ale zase tak složité to není. Rozhodně je to jednodušší, než si lidé myslí.”

Na besedách, která už se konaly snad ve všech novojičínských základních školách a také na gymnáziu, doprovází autorku ilustrátorkou obálky obou dílů Barbora Vlčková. Do pokračování knihy už tentokrát připravuje mnohem více kreseb.

Barbora Vlčková, ilustrátorka: “Obálka druhého dílu už je udělaná, ale ještě ji budu předělávat. Ke každé kapitole tam bude nějaký skeč a další velká věc, která tam bude, která chybí v prvním díle, tak je ilustrace mapy toho celého prostředí fantasy, jak to tam vypadá, jaké tam jsou řeky, pohoří a města, aby se v tom čtenář vyznal a mohl si to lépe představit.”
Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Tím, že jsem to vydala v méně známém nakladatelství, musím si vše propagovat sama. Dělám to přes sociální sítě, besedy ve školách, knihovnách, aby se o knize vůbec vědělo.”

Vysvětluje také, proč si pro příběh vybrala právě lišku?

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Ono to bylo tak trošku nezáměrné, liška není mé nejoblíbenější zvíře, ale lidé mají lišky rádi a ono tak nějak sedlo do toho příběhu i tou povahou té lišky, takže z toho důvodu, že se mi to hodilo povahově.”

Příběh Liščího proroctví plánuje Adéla dokončit jako pentalogii. Nad dalším tématem v tuto chvíli nepřemýšlí.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Zatím ne, zatím budu ráda, když dopíšu tu sérií, má to mít pět dílů a jsem u třetího, ale uvidím potom, jak mě to bude bavit. Je to spíš takový koníček.”

Adéla Jedlitschková je absolventkou novojičínského gymnázia, po kterém nastoupila na studium psychologie na Masarykově univerzitě v Brně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy