Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hřiště u školy na Dlouhé je otevřeno žákům i veřejnosti

Nový Jičín |

Školní hřiště na ulici Dlouhá, jehož rekonstrukce skončila na sklonku loňského roku, vyzkoušeli teď na jaře první sportovci. Sloužit bude nejen žákům, ale také veřejnosti.

Rekonstrukce hřiště za základní školou Dlouhá skončila v závěru loňského roku, na své první uživatele si ale muselo počkat až do jara. I když jej během oficiálního otevření pokřtily i vydatné dešťové kapky, sportovce to neodradilo.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Bylo to dnes, kdy žáci poprvé vyběhli na toto hřiště. Dopoledne bylo ještě hezky, bohužel na to slavnostní otevření nám to počasí nevyšlo. Vnímám to tak, že je to symbolická tečka za tou stavbou, protože v průběhu té stavby jsem se dost potýkali s nepřízní počasí, a tady toto nám stavbu znepříjemňovali. Musím říct, že jsem hrdý na to, že naše škola má v podstatě nejmodernější sportoviště v Novém Jičíně.”
Eliška Flajšerová, žákyně ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá: “Já mám ráda především míčové hry a je tam i workout, kde mohu cvičit a nemusím chodit daleko do fitka.”
Jana Kubáňová, žákyně ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá: “Chtěla bych tady dělat gymnastiku na tyčích na workoutovém hřišti.”
Julie Dorotíková, žákyně ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá: “Je to moc pěkné, asi nejvíce se mi líbí workoutové hřiště a ty malé trampolínky.”

Celkové náklady na opravu areálu byly 17 milionů korun bez DPH. Hřiště je možné využít pro různé míčové sporty, některé atletické disciplíny, je zde běžecký ovál a inline dráha, dále také herní prvky pro menší děti i posilovací workout, nechybí zastřešené zázemí pro sportovce.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Tady bude využití pro tělocviky standardní výuky, pro sportovní hry, kroužky, pro školní družinu. také jsem se domluvili se sousední školou, že bude chodit na naše sportoviště. Odpoledne potom veřejnost, v zásadě od půl čtvrté v pracovní dny a o víkendech déle.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Cílem bylo, aby to hřiště mohla využívat i veřejnost, protože je v blízkosti dvou velkých sídlišť Loučka a Dlouhá. Věříme, že obyvatelé těchto sídlišť je ocení a že kromě dětí školy ho budou využívat nejvíce oni, a to celé rodiny nebo jednotlivci, kteří si sem přijdou zaběhat, zajezdit na in linech nebo zacvičit na workoutovém hřišti.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Každý prostor na sportování je pro obyvatele každého města velmi důležité. Chci ale především říct, že ty naše akce navazují na sebe. V roce 2021 začala revitalizace garážového stání v Loučce a my jsme v té chvíli museli někde umístit zhruba sto parkujících aut. A toto hřiště už bylo pro sport nepoužitelné, tak jsme jej použili k zaparkování sta aut. Po revitalizaci garážového stání přišla v roce 2022 rekonstrukce tohoto sportovního svatostánku, a ta se zdařila.”

Podobné projekty na multifunkční hřiště má město připraveny i na sportoviště u Jubilejní školy a za Komenského školami, kde bude dominantou umělý fotbalový trávník.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Každé to hřiště by mělo mít nějakou speciální funkci, ale některé prvky tam budou stejné. Na všech z nich budou například workoutové hřiště, případně hřiště pro děti a samozřejmě také běžecká dráha.”

Prioritu má v této chvíli příprava realizaci hřiště na Komenského ulici.

Nahlásit chybu


K tématu

Stav školní kuchyně na Dlouhé je velký problém

Jednou z největších investic letošního roku bude v Novém Jičíně rekonstrukce kuchyně v základní škole na ulici Dlouhá. Stát bude více než 31 milionů korun. Klíčová je tato kuchyně i pro další školy a školky ve městě.

Půl století starý novojičínský bazén půjde do nerezu, plavci jeho rozměr ocení

Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu v Novém Jičíně bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené.

Oprava klíčové kuchyně přijde Nový Jičín na třicet milionů

30. ledna 2024 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Jednou z největších investic letošního roku bude v Novém Jičíně rekonstrukce kuchyně v základní škole na ulici Dlouhá. Stát bude více než 31 milionů korun. Klíčová je tato kuchyně i pro další školy a školky ve městě


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

Hřiště u školy na Dlouhé je otevřeno žákům i veřejnosti
Vydáno 14. dubna 2023 16:30, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Školní hřiště na ulici Dlouhá, jehož rekonstrukce skončila na sklonku loňského roku, vyzkoušeli teď na jaře první sportovci. Sloužit bude nejen žákům, ale také veřejnosti.

Rekonstrukce hřiště za základní školou Dlouhá skončila v závěru loňského roku, na své první uživatele si ale muselo počkat až do jara. I když jej během oficiálního otevření pokřtily i vydatné dešťové kapky, sportovce to neodradilo.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Bylo to dnes, kdy žáci poprvé vyběhli na toto hřiště. Dopoledne bylo ještě hezky, bohužel na to slavnostní otevření nám to počasí nevyšlo. Vnímám to tak, že je to symbolická tečka za tou stavbou, protože v průběhu té stavby jsem se dost potýkali s nepřízní počasí, a tady toto nám stavbu znepříjemňovali. Musím říct, že jsem hrdý na to, že naše škola má v podstatě nejmodernější sportoviště v Novém Jičíně.”
Eliška Flajšerová, žákyně ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá: “Já mám ráda především míčové hry a je tam i workout, kde mohu cvičit a nemusím chodit daleko do fitka.”
Jana Kubáňová, žákyně ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá: “Chtěla bych tady dělat gymnastiku na tyčích na workoutovém hřišti.”
Julie Dorotíková, žákyně ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá: “Je to moc pěkné, asi nejvíce se mi líbí workoutové hřiště a ty malé trampolínky.”

Celkové náklady na opravu areálu byly 17 milionů korun bez DPH. Hřiště je možné využít pro různé míčové sporty, některé atletické disciplíny, je zde běžecký ovál a inline dráha, dále také herní prvky pro menší děti i posilovací workout, nechybí zastřešené zázemí pro sportovce.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Tady bude využití pro tělocviky standardní výuky, pro sportovní hry, kroužky, pro školní družinu. také jsem se domluvili se sousední školou, že bude chodit na naše sportoviště. Odpoledne potom veřejnost, v zásadě od půl čtvrté v pracovní dny a o víkendech déle.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Cílem bylo, aby to hřiště mohla využívat i veřejnost, protože je v blízkosti dvou velkých sídlišť Loučka a Dlouhá. Věříme, že obyvatelé těchto sídlišť je ocení a že kromě dětí školy ho budou využívat nejvíce oni, a to celé rodiny nebo jednotlivci, kteří si sem přijdou zaběhat, zajezdit na in linech nebo zacvičit na workoutovém hřišti.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Každý prostor na sportování je pro obyvatele každého města velmi důležité. Chci ale především říct, že ty naše akce navazují na sebe. V roce 2021 začala revitalizace garážového stání v Loučce a my jsme v té chvíli museli někde umístit zhruba sto parkujících aut. A toto hřiště už bylo pro sport nepoužitelné, tak jsme jej použili k zaparkování sta aut. Po revitalizaci garážového stání přišla v roce 2022 rekonstrukce tohoto sportovního svatostánku, a ta se zdařila.”

Podobné projekty na multifunkční hřiště má město připraveny i na sportoviště u Jubilejní školy a za Komenského školami, kde bude dominantou umělý fotbalový trávník.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Každé to hřiště by mělo mít nějakou speciální funkci, ale některé prvky tam budou stejné. Na všech z nich budou například workoutové hřiště, případně hřiště pro děti a samozřejmě také běžecká dráha.”

Prioritu má v této chvíli příprava realizaci hřiště na Komenského ulici.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000036667/hriste-u-skoly-na--dlouhe-je-otevreno-zakum-i-verejnosti