Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské léto v červnu: Kouzelný den, Divadelní dílna a Vítání prázdnin

Také letošní nejteplejší roční období budou život ve městě doprovázet kulturní, společenské i sportovní programy sjednocené pod hlavičkou Novojičínské léto. V červnu budou moci lidé opět zažít Kouzelný den v Hücklových vilách nebo Divadelní dílnu.

Novojičínské kulturní léto zahrnuje akce, které v podstatě začaly už v polovině května a poslední se konají v závěru měsíce září. Také letos nabídne programy na více místech, na náměstí, v amfiteátru Skalky nebo v zahradní restauraci Nové Slunce.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Novojičínské kulturní léto se postupně dostalo do větších rozměrů, nejsou jen koncerty, ale jsou ti sportovní akce a tato akce zabezpečují jiní pořadatelé, například Fokus nebo jsou to různé party v amfiteátru na Skalkách, které pořádají různí nájemci. Všechny tyhle akce jsou pod hlavičkou Novojičínského kulturního léta.”

Přímo městské kulturní středisko má za sebou v květnu 2. ročník Novojičínského food festivalu, 3. června zve na Kouzelný den do Hücklových vil.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Kromě prohlídky máme připraven doprovodný program, bude se odehrávat v duchu 30. a 40 let. Budou vystupovat kapely, které nám tento program krásně podpoří, budou i aktivity pro děti. A myslím si, že strávit odpoledne v zahradách vil bude velmi specifickým zážitkem pro celé rodiny.”

Navíc budou moci lidé prožít v Hücklových vilách i večer, těšit se mohou na hru světel a zvuku, od půl deváté večer zde zahraje slovenská kapela Longital.

Následující sobota bude patřit festivalu novojičínských kapel, Jičínfest bude v amfiteátru na Skalkách 10. června. V polovině měsíce, 16. a 17. června ožije, tak jak tomu bývá už 26. let, Kamenné divadlo - Divadelní dílnou. Pátek večer nabídne vystoupení příborského divadla Přídlo a speciální improvizaci Jukebox.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “To páteční vystoupení patří jen dospělým, upozorňuji, že není dobré tam brát děti. V sobotu paří program vždy celé rodině, budou tu workshopy pro menší děti a samozřejmě nebude chybět divadelní přehlídka až po závěrečnou noční atmosféru při svitu loučí svíček.”

Tečkou za měsícem červnem bude Vítání prázdnin na téma Vesmírná jízda, ale o den dříve, už ve čtvrtek 29. června. Akce na Masarykově náměstí začne od dvou hodin různými workshopy. Včetně novinky v podobě free stylové show na postavené u-rampě.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Na u-rampě budou jezdit profesionálové, budou mít vystoupení, ale také si budou moci jízdu pod jejich dohledem vyzkoušet zájemci na BMX kolech nebo i koloběžkách. K programu samozřejmě budou patřit koncerty, od zpívání mateřských školek, přes kapelu, která působí při základní umělecké škole Koberec, až p koncerty zaměřené pro mladou generaci.”

Což bude český rapper Totally Nothin nebo Echo music.

Celý program Novojičínského léta je na plakátech a webových stránkách městského kulturního střediska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy