Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skupina TST Straník tančí světově

Nový Jičín |

Taneční klub TST, který trénuje ve Straníku, dokázal, že ve street dance patří ke světové špičce. Dva roky po sobě se probojoval na mistrovství světa. Po loňském bronzu si letos přivezl titul vicemistrů.

Pod křídly sportovního klubu ve Straníku, místní části Nového Jičína, funguje taneční skupina TST devátým rokem, má na 120 členů, dětí různého věku, které už dosáhly celé řady úspěchů v rámci České republiky i na mistrovství světa, například i na tom letošním v Budapešti.

Tereza Pernická, vedoucí TST SK Straník - Nový Jičín: “V letošním roce jsme měli největší radost z účasti na Taneční skupině roku, kde naše děti vybojovaly první místo ve velké konkurenci. A dále jsme měli obrovskou radost z účasti na mistrovství světa v Maďarsku v kategorii street dance a naše nejstarší holky vybojovaly druhé místo.”

Tím vlastně taneční skupina překonala svůj dosavadní největší úspěch, což byl loňský světový bronz.

Tereza Pernická, vedoucí TST SK Straník - Nový Jičín: “Ono je to každý rok těžší a těžší. V loňském roce jsme soutěžili s choreografií na Papírový dům La casa de papel na mistrovství světa, kde jsme skončili na 3. místě. A v letošním roce se nám podařilo udělat ten krok dál a posunuli jsme se na to druhé místo.”
Štěpánka Hubová, TST SK Straník - Nový Jičín: “Nervozita byla určitě veliká, jako na všech soutěžích, ale tam asi největší. Věřili jsme si…., ale za mě osobně, moc jsme tím nepočítala, protože ta konkurence je opravdu veliká.
David Krutílek, TST SK Straník - Nový Jičín: “Přivedly mě k tomu dvě kamarádky v první třídě, kdy mi řekly, že potřebují do taneční skupiny nějakého kluka a nějak mě přemluvili a já jsem začal. Baví mě na tom to, jak se každým rokem zlepšujeme a blížíme se k naším cílům a snům.”

Úspěšné choreografie TST jsou zaměřené na street show, do tance se tedy vždy snaží vložit příběh. Aktuálně je to třeba téma baseballu, boxerů nebo formace na populární seriál Stranger Things.

Beáta Plešková, TST SK Straník - Nový Jičín: “Přivedla mě tady mamka. Měla jsem někde jinde tančení, a to mě přestalo bavit, tak jsem šla do TST. Máme tu nejlepší trenérku, jakou můžeme mít, tábory a tak.”
Anna Velartová, TST SK Straník - Nový Jičín: “Už tančím tak od tří let, můžeme tancovat podle sebe a může tancovat street dance a máme dobrou choreografii.”

Dětí, které chtějí v TST tancovat je stále více a více a prostory v zázemí sportovního klubu ve Straníku, zdaleka nestačí. Trénovat jezdí do haly v Hostašovicích.

Tereza Pernická, vedoucí TST SK Straník - Nový Jičín: “Právě tím, kolik těch dětí máme, tak potřebujeme ten čas od pondělí do pátku, každé odpoledne, každý večer a je těžké sehnat nějaké místo, kde se dá takhle usadit. Každopádně jsme rádi za to, kde jsme, a že nás Sportovní klub Straník i město nový Jičín podporují.”

Taneční skupina přijímá nové členy formou talentových zkoušek, které probíhají v červenci a srpnu.

Nahlásit chybu


K tématu

Tanečníci z Nového Jičína jsou vicemistry světa ve street dance

10. července 2023 8:46 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská taneční skupina TST dokázala, že ve street dance patří ke světové špičce. Dva roky po sobě se probojovala na mistrovství světa. Po loňského bronzu si letos přivezla titul vicemistrů.

Novojičínští latináři si chtěli tančit jen tak pro radost, teď letí na mistrovství světa

13. října 2023 10:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Taneční pár, který tvoří Petra Saksa Pístecká a Petr Kalina, má před sebou mistrovství světa v latinskoamerických tancích. Na tréninku v Novém Jičíně jsme s nimi natáčeli ještě těsně před jejich odletem do Rotterdamu.

Děvčata i trenér Ju Jitsu přivezli do Frýdku-Místku 7 medailí z mistrovství světa

18. prosince 2023 16:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

3 zlaté, jedna stříbrná a tři bronzové medaile. To je velkolepý úspěch dvou mladých dívek a jejich trenéra z frýdecko-místecké Akademie japonského Ju Jitsu. Tým totiž přivezl tyto medaile z mistrovství světa v Lotyšsku.


Krnovská nemocnice, jako první u nás, uvedla do provozu unikátní transportní systém vzorků, podobný potrubní poště, avšak plně automatizovaný

Dnes 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvách se postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Spolek aktivních Novojičíňáků hraje divadlo a baví se tancem

Skupina Novojičíňáků, kteří, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo pro děti.

“Blešák” v Novém Jičíně zaujal, přesunul se na náměstí

Obliba bleších trhů mezi nakupujícím i prodejci roste. V Novém Jičíně se původně jednodenní akce konaná v uzavřeném prostoru rozšířila na dva dny, a uskutečnila se na Masarykově náměstí.

Nechtějí být jen seniorkami, založily v Novém Jičíně aktivní spolek

Skupina novojičínských žen, které, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo.

Trofej vítěze AHL skončila v rukou domácího týmu

15. dubna 2024 17:42 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Zimní sezonu na ledové ploše ve Studénce uzavřelo finále amatérské hokejové ligy. Rozhodující zápas se odehrál poslední březnovou sobotu. Těsným rozdílem jediného gólu jej vyhrál tým domácích.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Skupina TST Straník tančí světově
Vydáno 5. července 2023 7:28, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Taneční klub TST, který trénuje ve Straníku, dokázal, že ve street dance patří ke světové špičce. Dva roky po sobě se probojoval na mistrovství světa. Po loňském bronzu si letos přivezl titul vicemistrů.

Pod křídly sportovního klubu ve Straníku, místní části Nového Jičína, funguje taneční skupina TST devátým rokem, má na 120 členů, dětí různého věku, které už dosáhly celé řady úspěchů v rámci České republiky i na mistrovství světa, například i na tom letošním v Budapešti.

Tereza Pernická, vedoucí TST SK Straník - Nový Jičín: “V letošním roce jsme měli největší radost z účasti na Taneční skupině roku, kde naše děti vybojovaly první místo ve velké konkurenci. A dále jsme měli obrovskou radost z účasti na mistrovství světa v Maďarsku v kategorii street dance a naše nejstarší holky vybojovaly druhé místo.”

Tím vlastně taneční skupina překonala svůj dosavadní největší úspěch, což byl loňský světový bronz.

Tereza Pernická, vedoucí TST SK Straník - Nový Jičín: “Ono je to každý rok těžší a těžší. V loňském roce jsme soutěžili s choreografií na Papírový dům La casa de papel na mistrovství světa, kde jsme skončili na 3. místě. A v letošním roce se nám podařilo udělat ten krok dál a posunuli jsme se na to druhé místo.”
Štěpánka Hubová, TST SK Straník - Nový Jičín: “Nervozita byla určitě veliká, jako na všech soutěžích, ale tam asi největší. Věřili jsme si…., ale za mě osobně, moc jsme tím nepočítala, protože ta konkurence je opravdu veliká.
David Krutílek, TST SK Straník - Nový Jičín: “Přivedly mě k tomu dvě kamarádky v první třídě, kdy mi řekly, že potřebují do taneční skupiny nějakého kluka a nějak mě přemluvili a já jsem začal. Baví mě na tom to, jak se každým rokem zlepšujeme a blížíme se k naším cílům a snům.”

Úspěšné choreografie TST jsou zaměřené na street show, do tance se tedy vždy snaží vložit příběh. Aktuálně je to třeba téma baseballu, boxerů nebo formace na populární seriál Stranger Things.

Beáta Plešková, TST SK Straník - Nový Jičín: “Přivedla mě tady mamka. Měla jsem někde jinde tančení, a to mě přestalo bavit, tak jsem šla do TST. Máme tu nejlepší trenérku, jakou můžeme mít, tábory a tak.”
Anna Velartová, TST SK Straník - Nový Jičín: “Už tančím tak od tří let, můžeme tancovat podle sebe a může tancovat street dance a máme dobrou choreografii.”

Dětí, které chtějí v TST tancovat je stále více a více a prostory v zázemí sportovního klubu ve Straníku, zdaleka nestačí. Trénovat jezdí do haly v Hostašovicích.

Tereza Pernická, vedoucí TST SK Straník - Nový Jičín: “Právě tím, kolik těch dětí máme, tak potřebujeme ten čas od pondělí do pátku, každé odpoledne, každý večer a je těžké sehnat nějaké místo, kde se dá takhle usadit. Každopádně jsme rádi za to, kde jsme, a že nás Sportovní klub Straník i město nový Jičín podporují.”

Taneční skupina přijímá nové členy formou talentových zkoušek, které probíhají v červenci a srpnu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000038078/skupina-tst-stranik-tanci-svetove