Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Sextet+ v mezinárodní výzvě uspěl, z výběrové soutěže přivezl stříbro

Nový Jičín |

Vokální soubor Sextet plus se zúčastnil mezinárodní soutěže ve Francii. V konkurenci výběrových pěveckých těles z celého světa dosáhl na svůj TOP úspěch a vyzpíval si krásné druhé místo.

Pěvecká soutěž v jihofrancouzském Provence, poblíž městečka Toulon, je vyhlášeným mezinárodním kláním. Úspěchem pro novojičínský Sextet+ vůbec bylo, se na tento soutěžní festival dostal.

Karel Dostál, umělecký vedoucí Sextetu+: “Součástí toho prvního předvýběru bylo zaslání zvukových ukázek každého tělesa a to, že jsem se na soutěž kvalifikovali, byla známka a záruka toho, že to těleso má jakousi úroveň.”

Sextet+ soutěžil v kategorii vokálních souborů, jeho soupeři bylo sedm vybraných pěveckých těles ze Spojených států, Indonésie, Uruguaye, Itálie, Švýcarska, Chorvatska a Francie.

Karel Dostál, umělecký vedoucí Sextetu+: “Už dopředu jsme tušili, že to bude opravdu těžké prosadit se v této konkurenci, bylo to největší sexteťácká výzva za dobu naší existence.”

Novojičíňáci vsadili na pestrost repertoáru a čistě a cappellový zpěv. Do svého vystoupení zařadil současnou duchovní i sborovou klasiku, lidové písně Leoše Janáčka, svěží skladbu Billyho Joela a na závěr srdcovku Kde domov můj.

  Vyhlašování výsledků od posledního místa pak bylo pro novojičínské vokalisty okamžikem nesmírného překvapení.

  Karel Dostál, umělecký vedoucí Sextetu+: “Říkali osmé, sedmé, šesté a pořád nebyl Sextet, čtvrté místo, třetí a nakonec jsme tedy skončili na úžasném druhém místě a předstihl nás tedy pouze mužský dospělácký sbor z Indonésie.”
  David Sochor, Sextet+: “Šli jsme do toho tak trochu naslepo s tím, že jsme neslyšeli nikoho před náma, takže pocity byly takové, že jsme vlastně moc nevěděli, co očekávat. Ale řekli jsme si, máme tuto příležitost, tak to pojďme zkusit. A přímo po té soutěži jsem z toho měli pocity více než dobré, byli jsme nadmíru spokojeni s tím, co jsem tam předvedli. A určitě další skvělý pocit byl, když jsme procházeli ulicemi Toulonu, lidé nám začali tleskat a začali vyvolávat Sextet+, znamená to, že byli spokojeni, když nás viděli při vystoupení v hale nebo když jsme zpívali v ulicích.”
  Jakub Dostál, Sextet+: “Upřímně nás překvapilo, jak pozitivní hodnocení bylo, protože jsme amatérské těleso a zpěvem se neživíme. Bylo skvělé slyšet slova chvály od lotyšské členky poroty, která loni se svým vokálním seskupením absolutně zvítězila v naší kategorii. A obecně neradili nám nic z hlediska intonace nebo vyváženosti hlasu a dynamiky, ale spíše se nás snažili posunout na vyšší level, abychom to, co my umíme, více prodali publiku.”

  Stoupající kvalitu tohoto souboru potvrdily i úspěchy z jara letošního roku.

  Andrea Dostálová, Sextet+: “Mám pocit, že se podařilo několik velmi pěkných momentů, prvním z nich rozhodně bylo v březnu zlaté pásmo na Young Prague, mezinárodní soutěži, kdy chlapci ve voláních tělesech naprosto jednoznačně převálcovali ostatní a získali zlaté pásmo, a teď to vlastně vrcholí tady tou to akcí. Byla to pro mě radost a jsem na ně pyšná.”

  Novojičínští vokalisté strávili na jihu Francie šesti dnů, kromě soutěžního vystoupení zpívali na slavnostním ceremoniálu nebo na koncertech v uličkách města.

  Nahlásit chybu


  K tématu

  Novojičínští vokalisté na soutěžním festivalu ve Francii porazili téměř celý svět

  20. července 2023 11:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Vokální soubor Sextet plus se zúčastnil mezinárodní soutěže ve Francii. V konkurenci výběrových pěveckých těles z celého světa dosáhl na svůj TOP úspěch a vyzpíval si krásné druhé místo.

  Čeští hasiči po příjezdu do Francie spustili velkokapacitní čerpadla

  5. ledna 2024 18:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  18 profesionálních hasičů z HZS Moravskoslezského kraje a Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín dorazilo na sever Francie ve čtvrtek večer. V pátek zmapovali situaci a rovnou se pustili do pomoci s odklízením následků tamních povodní.

  Mimořádné zastupitelstvo kývlo na podporu kotlíkových dotací

  21. dubna 2023 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Novojičínští zastupitelé se sešli na mimořádné schůzi, rozhodovali o jediném bodu - podpoře kotlíkových dotací. Moravskoslezský kraj letos vyhlásil už 5. výzvu tohoto dotačního programu.


  Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

  Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

  Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

  V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

  111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

  Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

  903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

  20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

  Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

  Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

  Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

  V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

  19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

  Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

  U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

  19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

  Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

  19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

  Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

  Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

  19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

  Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

  Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

  19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

  Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

  Záchranáři bojovali o život pacienta po pádu z výšky v Novém Jičíně

  Včera 12:29 | Nový Jičín | Jiří Cileček

  Záchranáři zasahovali ve čtvrtek v podvečer u kriticky zraněného muže v Novém Jičíně. Čtyřiačtyřicetiletý muž měl spadnout z okna domu. Záchranáři ho museli dvakrát oživovat a v kritickém stavu byl letecky přepraven do nemocnice.

  BEZ KOMENTÁŘE: Zámek Nová Horka u Studénky zahájil sezónu

  Na zámku Nová Horka u Studénky zahájili sezónu, přibyde spousta novinek a nejen pro dospělé.

  Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

  Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

  Spolek aktivních Novojičíňáků hraje divadlo a baví se tancem

  Skupina Novojičíňáků, kteří, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo pro děti.

  Rodáci vyhlásili jaro Karla Kryla, připomněli kulatá výročí jeho narození a úmrtí

  Klub rodáků a přátel města vyhlásil jaro Karla Kryla. Tento čestný občan Nového Jičína se před 80 lety narodil - a před 30 lety zemřel.

  “Blešák” v Novém Jičíně zaujal, přesunul se na náměstí

  Obliba bleších trhů mezi nakupujícím i prodejci roste. V Novém Jičíně se původně jednodenní akce konaná v uzavřeném prostoru rozšířila na dva dny, a uskutečnila se na Masarykově náměstí.

  Sextet+ v mezinárodní výzvě uspěl, z výběrové soutěže přivezl stříbro
  Vydáno 26. července 2023 10:10, Nový Jičín, Petra Dorazilová
  Vokální soubor Sextet plus se zúčastnil mezinárodní soutěže ve Francii. V konkurenci výběrových pěveckých těles z celého světa dosáhl na svůj TOP úspěch a vyzpíval si krásné druhé místo.

  Pěvecká soutěž v jihofrancouzském Provence, poblíž městečka Toulon, je vyhlášeným mezinárodním kláním. Úspěchem pro novojičínský Sextet+ vůbec bylo, se na tento soutěžní festival dostal.

  Karel Dostál, umělecký vedoucí Sextetu+: “Součástí toho prvního předvýběru bylo zaslání zvukových ukázek každého tělesa a to, že jsem se na soutěž kvalifikovali, byla známka a záruka toho, že to těleso má jakousi úroveň.”

  Sextet+ soutěžil v kategorii vokálních souborů, jeho soupeři bylo sedm vybraných pěveckých těles ze Spojených států, Indonésie, Uruguaye, Itálie, Švýcarska, Chorvatska a Francie.

  Karel Dostál, umělecký vedoucí Sextetu+: “Už dopředu jsme tušili, že to bude opravdu těžké prosadit se v této konkurenci, bylo to největší sexteťácká výzva za dobu naší existence.”

  Novojičíňáci vsadili na pestrost repertoáru a čistě a cappellový zpěv. Do svého vystoupení zařadil současnou duchovní i sborovou klasiku, lidové písně Leoše Janáčka, svěží skladbu Billyho Joela a na závěr srdcovku Kde domov můj.

   Vyhlašování výsledků od posledního místa pak bylo pro novojičínské vokalisty okamžikem nesmírného překvapení.

   Karel Dostál, umělecký vedoucí Sextetu+: “Říkali osmé, sedmé, šesté a pořád nebyl Sextet, čtvrté místo, třetí a nakonec jsme tedy skončili na úžasném druhém místě a předstihl nás tedy pouze mužský dospělácký sbor z Indonésie.”
   David Sochor, Sextet+: “Šli jsme do toho tak trochu naslepo s tím, že jsme neslyšeli nikoho před náma, takže pocity byly takové, že jsme vlastně moc nevěděli, co očekávat. Ale řekli jsme si, máme tuto příležitost, tak to pojďme zkusit. A přímo po té soutěži jsem z toho měli pocity více než dobré, byli jsme nadmíru spokojeni s tím, co jsem tam předvedli. A určitě další skvělý pocit byl, když jsme procházeli ulicemi Toulonu, lidé nám začali tleskat a začali vyvolávat Sextet+, znamená to, že byli spokojeni, když nás viděli při vystoupení v hale nebo když jsme zpívali v ulicích.”
   Jakub Dostál, Sextet+: “Upřímně nás překvapilo, jak pozitivní hodnocení bylo, protože jsme amatérské těleso a zpěvem se neživíme. Bylo skvělé slyšet slova chvály od lotyšské členky poroty, která loni se svým vokálním seskupením absolutně zvítězila v naší kategorii. A obecně neradili nám nic z hlediska intonace nebo vyváženosti hlasu a dynamiky, ale spíše se nás snažili posunout na vyšší level, abychom to, co my umíme, více prodali publiku.”

   Stoupající kvalitu tohoto souboru potvrdily i úspěchy z jara letošního roku.

   Andrea Dostálová, Sextet+: “Mám pocit, že se podařilo několik velmi pěkných momentů, prvním z nich rozhodně bylo v březnu zlaté pásmo na Young Prague, mezinárodní soutěži, kdy chlapci ve voláních tělesech naprosto jednoznačně převálcovali ostatní a získali zlaté pásmo, a teď to vlastně vrcholí tady tou to akcí. Byla to pro mě radost a jsem na ně pyšná.”

   Novojičínští vokalisté strávili na jihu Francie šesti dnů, kromě soutěžního vystoupení zpívali na slavnostním ceremoniálu nebo na koncertech v uličkách města.

   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000038250/sextet+-v-mezinarodni-vyzve-uspel-z-vyberove-souteze-privezl-stribro