Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstím zněly písničky Karla Gotta, předskočili novojičínští interpreti

Nový Jičín |

Novojičínské kulturní léto obsahuje řadu programů různých žánrů a pro různé generace. Jeden červencový pátek tak udělal radost milovníkům písniček Karla Gotta.

Velkolepý koncert v podání mladého interpreta Kristiána Šebka za doprovodu orchestru, který vzdal hold Karlu Gottovi, se na Masarykově náměstí odehrál 14. července, přesně v den Gottových nedožitých 84. narozenin.

Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín: “To, že nám dnešní koncert trefil na výročí narození Karla Gotta, byla víceméně náhoda, ale taková velmi příjemná. Takže jsem rádi, že nám to takhle krásně vyšlo.”

Sám Kristián Šebek svůj koncert nazval Můj vzor Božský Karel.

Kristián Šebek, zpěvák: “Já vždycky na začátku koncertu říkám a i dneska řeknu, že Karel byl a vždycky bude jenom jeden a mě by nikdy nenapadlo napodobovat ten jeho hlas nebo ho imitovat. Naopak si myslím, že ty písně by měly znít dál, takže nenapodobuje, ale vzdáváme hold.”
Kristián Šebek, zpěvák: “Já jsem s naším rodinným divadlem, které založila moje maminka, dlouho vystupoval pro všechny věkové kategorie. A ona, protože to divadlo zakládala primárně proto, že zpívala těm starším generacím a já jsem byl vychováván v trochu jiné hudbě, tak jsme často hráli v lázních a podobných místech, kde se často scházeli senioři, a já jsme začal ty jeho písně zpívat a já už ani nevím, kdy to bylo poprvé, ale myslím si, že mi mohlo být tak 12 nebo 13 let, kdy ještě ten hlas byl samozřejmě dětský, nemutoval jsem ještě, ale tam byla ta první chvíle, kdy mi někdo řekl, že bych ho měl zpívat víc.”

Ještě před hlavním koncertem se o support postaral novojičínský kytarista a aranžér Jakuba Jalůvka v duu se zpěvačkou Karlou Michalíkovou.

Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín: “Propojit Karla Gotta s někým je velmi těžké, ale máme tady velmi šikovné muzikant, kteří dokáží, v podstatě na nějaké zadání, muziku udělat. Je to v tomto případě Kuba Jalůvka s Karlou Michalíkovou, jsou to výborní muzikanti a dokáží naladit na koncert tak, jak má být. Byla by těžká asi jiná kapela. A vždy se snažíme o to, aby ti novojičínští muzikanti měli svůj prostor, měli možnost si zahrát.”
Jakub Jalůvka, kytarista a aranžér: “Musel jsem chviličku přemýšlet, přece jenom Karel Gott, naše jedna z největších ikon, legend, takže jsem opravdu musel změnit repertoár, čili vzal jsem ekvivalent jeho hudby a zazní třeba Yvonne Přenosilová, zazní také Suchý Šlitr nebo i Olympic.”Nahlásit chybu


K tématu

Novojičínské léto osvěžila i místní kapela TA HAKUNA

25. srpna 2023 9:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínské kulturní léto dává šanci vystoupit na náměstí také místním muzikantům. Jeden ze srpnových pátků tu zahrála například kapela TA HAKUNA. Předskočila pražskému seskupení Inflagranti.

Padlo dogma, na novojičínském náměstí v městské památkové rezervaci porostou stromy

12. října 2023 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Kolem kašny na novojičínském náměstí jsou vyhloubeny čtyři díry, do kterých budou umístěny stromy. Konkrétně lípy varšavského typu. Snahu Novojičínských o ozelenění centra na druhý pokus posvětil Národní památkový ústav.

Vítání prázdnin na náměstí bylo Vesmírnou jízdou

3. července 2023 12:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Přivítat prázdniny mohly letos děti na Masarykově náměstí přímo Vesmírnou jízdou. V tomto duchu byly připraveny různé workshopy a atrakce. Příznivci adrenalinu uvítali mobilní U-rampu.


Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

ŘSD zahájilo práce na rekonstrukci kruhového objezdu na Bludovickém kopci

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na rekonstrukci kruhového objezdu na Bludovickém kopci, což přinese i dopravní omezení. Práce by měly být dokončeny nejpozději 2. června.

V Ostravě se konala největší výstava papírových modelů v ČR

Více než tisíc papírových modelů dopravní techniky, ale i budov a dalších, zaplnilo tělocvičnu ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském Lese. Byla totiž místem konání největší mezinárodní soutěže papírových modelů v Česku, s názvem Papír show 2024.

Výtluky po zimě z městských cest postupně mizí, opravy stojí miliony korun

Pracovníci technických služeb začali s pravidelnou jarní opravou městských komunikací. Prioritně likvidují výtluky na nejvíce frekventovaných silnicích, údržba přijde na několik milionů korun.

V Porubě začal výsev květinových luk. Nově rozkvetou na Hlavní třídě a u Oblouku

V Porubě začal výsev květinových luk. První z nich Poruba vysela už v roce 2021 na Francouzské ulici a okamžitě se stala fenoménem. Od té doby jich každým rokem přibývá.

Se strážníky si vím rady. Projekt MP Ostrava je určen žákům ve vyloučených lokalitách

Ostravská městská policie odstartovala nový preventivní projekt, který je určena pro žáky z vyloučených lokalit celého města. Strážníci se snaží během několika setkání dětem vštípit některé důležité zásady. Projekt nese název "Se strážníky si vím rady."

Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Basketbal hráli nonstop dvanáct hodin

Dvacátý ročník basketbalového maratonu proběhl na Mendelově střední škole. Odstartoval v šest hodin večer a vytrvalci hráli nepřetržitě dvanáct hodin.

Mozaika se stovkami dětí oslavila v pohádkovém lese den rodiny

26. května 2024 12:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Areál Skalek se proměnil v pohádkový les. Na jeho zážitkovou stezku se vydala více než tisícovka dětí. Rodinné centrum Mozaika akci uspořádalo na oslavu Mezinárodního dne rodiny.

Školáci vyzpovídali pamětníky moderních dějin a doplnili archiv Post Bellum

25. května 2024 9:57 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Čtyři novojičínské základní školy se zapojily do projektu společnosti Post Bellum “Příběhy našich sousedů”. Žáci vyzpovídali pamětníky a z jejich vzpomínek vytvořili rozhlasovou reportáž. Tu prezentovali před publikem v aule radnice.

Poskytnout první pomoc se ve Studénce učily i pětileté děti

24. května 2024 16:52 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Zavázat rozbité koleno, ošetřit popáleninu a další základy první pomoci se v rodinném centru učily děti ve věku od pěti let. Proškolení této jednotky malých záchranářů trvalo téměř dvě hodiny.

Náměstím zněly písničky Karla Gotta, předskočili novojičínští interpreti
Vydáno 18. července 2023 9:10, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Novojičínské kulturní léto obsahuje řadu programů různých žánrů a pro různé generace. Jeden červencový pátek tak udělal radost milovníkům písniček Karla Gotta.

Velkolepý koncert v podání mladého interpreta Kristiána Šebka za doprovodu orchestru, který vzdal hold Karlu Gottovi, se na Masarykově náměstí odehrál 14. července, přesně v den Gottových nedožitých 84. narozenin.

Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín: “To, že nám dnešní koncert trefil na výročí narození Karla Gotta, byla víceméně náhoda, ale taková velmi příjemná. Takže jsem rádi, že nám to takhle krásně vyšlo.”

Sám Kristián Šebek svůj koncert nazval Můj vzor Božský Karel.

Kristián Šebek, zpěvák: “Já vždycky na začátku koncertu říkám a i dneska řeknu, že Karel byl a vždycky bude jenom jeden a mě by nikdy nenapadlo napodobovat ten jeho hlas nebo ho imitovat. Naopak si myslím, že ty písně by měly znít dál, takže nenapodobuje, ale vzdáváme hold.”
Kristián Šebek, zpěvák: “Já jsem s naším rodinným divadlem, které založila moje maminka, dlouho vystupoval pro všechny věkové kategorie. A ona, protože to divadlo zakládala primárně proto, že zpívala těm starším generacím a já jsem byl vychováván v trochu jiné hudbě, tak jsme často hráli v lázních a podobných místech, kde se často scházeli senioři, a já jsme začal ty jeho písně zpívat a já už ani nevím, kdy to bylo poprvé, ale myslím si, že mi mohlo být tak 12 nebo 13 let, kdy ještě ten hlas byl samozřejmě dětský, nemutoval jsem ještě, ale tam byla ta první chvíle, kdy mi někdo řekl, že bych ho měl zpívat víc.”

Ještě před hlavním koncertem se o support postaral novojičínský kytarista a aranžér Jakuba Jalůvka v duu se zpěvačkou Karlou Michalíkovou.

Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín: “Propojit Karla Gotta s někým je velmi těžké, ale máme tady velmi šikovné muzikant, kteří dokáží, v podstatě na nějaké zadání, muziku udělat. Je to v tomto případě Kuba Jalůvka s Karlou Michalíkovou, jsou to výborní muzikanti a dokáží naladit na koncert tak, jak má být. Byla by těžká asi jiná kapela. A vždy se snažíme o to, aby ti novojičínští muzikanti měli svůj prostor, měli možnost si zahrát.”
Jakub Jalůvka, kytarista a aranžér: “Musel jsem chviličku přemýšlet, přece jenom Karel Gott, naše jedna z největších ikon, legend, takže jsem opravdu musel změnit repertoár, čili vzal jsem ekvivalent jeho hudby a zazní třeba Yvonne Přenosilová, zazní také Suchý Šlitr nebo i Olympic.”Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000038262/namestim-znely-pisnicky-karla-gotta-predskocili-novojicinsti-interpreti