Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzorní řidiči dostali při kontrole pivo, samozřejmě nealko

Nový Jičín |

Policie České republiky a BESIP uspořádali v Novém Jičíně kontrolně preventivní akci na alkohol za volantem. Nepřistihli žádného hříšníka, vzorné řidiče odměnili nealko pivem.

Na policejní hlídku mohou řidiči v Novém Jičíně narazit kdykoliv, nedávno to bylo v ranních hodinách na ulici Hřbitovní. Kontrolu tu v rámci celorepublikové kampaně “Řídím, piju nealko pivo” doprovázeli policejní preventisté spolu s BESIPEm. Cílem tohoto projektu je snížit množství dopravních nehod způsobených pod vlivem alkoholu.

Darina Veselá, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Když se podíváme na statistiky, tak za prvních šest měsíců na Novojičínsku evidujeme přes 570 dopravních nehod, kdy u 28 viníků byl zjištěn alkohol. V této statistice jsou evidováni jak řidiči motorových vozidel, tak nemotorových vozidel. Protože i ten, kdo usedne na jízdní kolo nebo jede na koloběžce, tak je brán jako řidič a nikdy by neměl použít tyto dopravní prostředky ve chvíli, kdy se nachází pod vlivem alkoholu.”
kontrolovaní řidiči:
“Kontrolo byla v pořádku, chovali se ke mně velice slušně a ještě jsem byl odměněn.”
“V pořádku všechno, super, já jsem rád, že poslední dobou jsou takové kontroly více, ono je to potřeba a ten alkohol není dobrá věc.”
“Kontrola proběhla asi v pořádku, nebyla jsem shledána, že nejsem neschopná řídit.”
Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP: “Opravdu statistiky ukazují, že dopravních nehod pod vlivem alkoholu je značné množství, zvláště rizikové jsou prázdninové měsíce, kdy lidé mají dovolené a častěji se vyskytují mimo pracovní režim, mají uvolněnější morálku, a to svádí k tomu, že konzumují alkohol a třeba ani někdy nedohodnou, jestli jsou pod vlivem nebo ne. V poslední době je častým nešvarem alkohol u cyklistů, samozřejmě je to nebezpečné.”

Zastavování řidiči, kteří příliš nespěchali, si mohli se stimulačními brýlemi vyzkoušet svou schopnost koordinace při stav 2 promile v krvi.

kontrolovaní řidiči: “Nečekala bych, že ta orientace je tak špatná.”
Darina Veselá, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Doposud dnes zastavení řidiči byli vzorní, u žádného z nich nebyla dechová zkouška na alkohol pozitivní. Za toto zodpovědné jednání jsme je následně odměnili drobnými dárky v podobě nealko pivo a jednorázového alkotesteru.”

Bohužel takto zodpovědní lidé nejsou za volantem vždy, například na Odersku havarovala 19 řidička, která nezvládla řízení na rovném úseku. Z nehody vyvázla s lehkým zraněním a nikomu jinému neublížila.

Darina Veselá, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Policisté u této řidičky provedli dechovou zkoušku, naměřili ji více jak tři promile alkoholu v dechu.”

Jeden z posledních případů se stal na jedné z čerpacích stanic u Nového Jičína, kde řidič během couvání narazil svým návěsem do zaparkovaného vozidla Audi. Nadýchal přes jedno promile.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidiči kontrolu na alkohol vítali, v Novém Jičíně policisté nepřistihli žádného hříšníka

24. července 2023 7:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policie České republiky a BESIP uskutečnili v Novém Jičíně kontrolně preventivní akci na alkohol za volantem. Nepřistihli žádného hříšníka, vzorné řidiče odměnili nealko pivem.

Policisté a BESIP apelovali na cyklisty, přilbu by měl mít každý

13. července 2023 8:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policisté a zástupci BESIPU vyrazili k cyklostezce Koleje, apelovali na cyklisty, aby přilba byla automatickou výbavu všech. I těm starším osmnácti let vysvětlovali, jaký význam má v případě různých kolizí a nehod.

Policisté na adventním jarmarku v Novém Jičíně radili, jak nedat šanci kapsářům

15. prosince 2023 13:13 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policisté v době vrcholících vánočních nákupů varovali veřejnost před kapesními zloději. Pro svou preventivní akci si zvolili i adventní trhy na Masarykově náměstí v Novém Jičíně.


Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Dnes 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Dnes 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Dnes 13:38, vydáno dnes 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Dnes 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

BEZ KOMENTÁŘE: Školní slavnost představila pestrý život nejen na zahradě

18. května 2024 14:31 | Studénka | Jan Plášil | Novojičínský expres

Letošní ročník této jarní akce škola pojmenovala trefně Život v zahradě. Lidé mohli na různých stanovištích poznávat třeba podle listů stromy nebo bylinky. Zahradní slavnost měla i charitativní podtext - konala se na podporu bývalého žáka školy, dnes šestnáctiletého Bena.

Skatepark už má své fandy, teď v květnu byl otevřen i se slávou

18. května 2024 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Skatepark u letního stadionu byl stavebně dokončen loni v listopadu, na slavnostní otevření si počkal na příznivé podmínky teď do května. Sportoviště je volně přístupné, součástí je i bikepark.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

17. května 2024 14:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

17. května 2024 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Vzorní řidiči dostali při kontrole pivo, samozřejmě nealko
Vydáno 1. srpna 2023 12:11, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Policie České republiky a BESIP uspořádali v Novém Jičíně kontrolně preventivní akci na alkohol za volantem. Nepřistihli žádného hříšníka, vzorné řidiče odměnili nealko pivem.

Na policejní hlídku mohou řidiči v Novém Jičíně narazit kdykoliv, nedávno to bylo v ranních hodinách na ulici Hřbitovní. Kontrolu tu v rámci celorepublikové kampaně “Řídím, piju nealko pivo” doprovázeli policejní preventisté spolu s BESIPEm. Cílem tohoto projektu je snížit množství dopravních nehod způsobených pod vlivem alkoholu.

Darina Veselá, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Když se podíváme na statistiky, tak za prvních šest měsíců na Novojičínsku evidujeme přes 570 dopravních nehod, kdy u 28 viníků byl zjištěn alkohol. V této statistice jsou evidováni jak řidiči motorových vozidel, tak nemotorových vozidel. Protože i ten, kdo usedne na jízdní kolo nebo jede na koloběžce, tak je brán jako řidič a nikdy by neměl použít tyto dopravní prostředky ve chvíli, kdy se nachází pod vlivem alkoholu.”
kontrolovaní řidiči:
“Kontrolo byla v pořádku, chovali se ke mně velice slušně a ještě jsem byl odměněn.”
“V pořádku všechno, super, já jsem rád, že poslední dobou jsou takové kontroly více, ono je to potřeba a ten alkohol není dobrá věc.”
“Kontrola proběhla asi v pořádku, nebyla jsem shledána, že nejsem neschopná řídit.”
Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP: “Opravdu statistiky ukazují, že dopravních nehod pod vlivem alkoholu je značné množství, zvláště rizikové jsou prázdninové měsíce, kdy lidé mají dovolené a častěji se vyskytují mimo pracovní režim, mají uvolněnější morálku, a to svádí k tomu, že konzumují alkohol a třeba ani někdy nedohodnou, jestli jsou pod vlivem nebo ne. V poslední době je častým nešvarem alkohol u cyklistů, samozřejmě je to nebezpečné.”

Zastavování řidiči, kteří příliš nespěchali, si mohli se stimulačními brýlemi vyzkoušet svou schopnost koordinace při stav 2 promile v krvi.

kontrolovaní řidiči: “Nečekala bych, že ta orientace je tak špatná.”
Darina Veselá, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Doposud dnes zastavení řidiči byli vzorní, u žádného z nich nebyla dechová zkouška na alkohol pozitivní. Za toto zodpovědné jednání jsme je následně odměnili drobnými dárky v podobě nealko pivo a jednorázového alkotesteru.”

Bohužel takto zodpovědní lidé nejsou za volantem vždy, například na Odersku havarovala 19 řidička, která nezvládla řízení na rovném úseku. Z nehody vyvázla s lehkým zraněním a nikomu jinému neublížila.

Darina Veselá, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Policisté u této řidičky provedli dechovou zkoušku, naměřili ji více jak tři promile alkoholu v dechu.”

Jeden z posledních případů se stal na jedné z čerpacích stanic u Nového Jičína, kde řidič během couvání narazil svým návěsem do zaparkovaného vozidla Audi. Nadýchal přes jedno promile.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000038273/vzorni-ridici-dostali-pri-kontrole-pivo-samozrejme-nealko