Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová zubní ambulance v Novém Jičíně přijala za 4 dny na 5 600 žádostí o registraci

Nový Jičín |

Další nově otevřená zubní ambulance si připsala obrovský zájem pacientů. Za první 4 dny hlásili z novojičínské nemocnice 5 592 žádostí o registraci. Tento počet několikanásobně překročil kapacitu zařízení. Vstupní prohlídky komplikuje i fakt, že řada nově registrovaných pacientů navštívila zubaře ve stavu, kdy jejich chrup již vyžaduje zvýšenou péči, a tak není možné provádět registrační prohlídky rychleji. Do ambulance proto nyní nemocnice ke zkušenému lékaři hledá posilu.

Daniel Polák, praktický zubní lékař, stomatochirurg Stomatologické a stomatochirurgické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín: "Na základě již proběhlých vstupních prohlídek našich nových pacientů je u většiny z nich žádoucí péče, která si vyžaduje více času. Toto nám blokuje značnou část ordinační doby, kterou jsme původně měli vyhrazenou pro registrace a vstupní prohlídky."

Péče o chrup, prevence a léčba zubního kazu, parodontózy a dalších onemocnění zubů a s nimi souvisejících tkání, jsou nezbytné pro udržení celkového zdraví. V případě onemocnění zubů a úst může dojít k rozšíření infekce i do dalších částí organismu. Pravidla pro udržení zdravého chrupu jsou stále stejná.

Daniel Polák, praktický zubní lékař, stomatochirurg Stomatologické a stomatochirurgické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín: "Ideálně bychom měli čistit zuby dvakrát denně, ráno a večer. Samozřejmostí, na kterou řada lidí zapomíná, je čištění mezizubních prostor. A nesmíme zapomenout ani na jazyk, který taktéž může být zdrojem bakterií."

I při sebelepší domácí péči se doporučuje navštívit zubaře minimálně jednou za rok, u dětí se pak doporučuje kontrola dvakrát ročně.

Daniel Polák, praktický zubní lékař, stomatochirurg Stomatologické a stomatochirurgické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín: "V neposlední řadě je důležitou součástí vyšetření i preventivní onkologická prohlídka celé dutiny ústní, při níž je lékař často schopen zachytit maligní změny v ranném stádiu, kdy ještě nejsou pacienty vnímány, avšak jsou při časném záchytu mnohem lépe řešitelné."

Pokud si všimnete jakékoliv změny v dutině ústní, jako je citlivost zubů, krvácení dásní, bolest, nějakého výrůstku, či atypického zvětšení nebo změny tvaru měkkých tkání, je důležité co nejdříve navštívit zubního lékaře. Čím dříve se problém začne řešit, tím je vyšší šance na úspěšné a méně náročné léčení a mnohdy i úplné vyléčení.

Daniel Polák, praktický zubní lékař, stomatochirurg Stomatologické a stomatochirurgické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín: "Parodontóza je pak závažným onemocněním dásní a přilehlé kosti, které je způsobeno zejména dlouhodobým zanedbáváním správné hygieny ze strany pacienta a v pokročilé fázi může vést až ke ztrátě zubů. Prevence tohoto onemocnění spočívá především v důkladné hygieně úst, pravidelných kontrolách u zubního lékaře a částečně i správné životosprávě. Pokud už dojde k rozvoji parodontózy, je nezbytné se podrobit profesionální léčbě u zubního lékaře nebo v případě pokročilejších parodontopatií u parodontologa."

Nemocnice nyní hledá do ambulance ke zkušenému lékaři další posilu.

Nahlásit chybu


K tématu

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře a správně pečovat o zuby

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře. Preventivní program pro rodiče s dětmi se nově rozšířil o základní a mateřské školy. Děti navštíví ordinaci, kde si doslova vyzkouší práci zubních lékařů a zároveň se dozví, jak správně pečovat o zuby. Nový vzdělávací program podpořil magistrát.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Nemocnice v Novém Jičíně shání nové dárce krve

22. ledna 2024 12:35 | Nový Jičín | Jiří Cileček

Nemocnice v Novém Jičíně vyzývá občany regionu k darování krve a krevních složek. Dostatečná zásoba transfuzních přípravků je nezbytná pro plynulé poskytování akutní zdravotní péče.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Hledačka zavede hráče za zámeckým pokladem, a také na zajímavá místa Studénky

Organizace Sport a kultura ve Studénce připravila na letošní léto novinku - hru o zámecký poklad. Potřeba je jen chytrý mobilní telefon a chuť projít se po zajímavých místech města.

Nově vzniklý novojičínský spolek spojuje komunitu, která miluje Francii

Městská knihovna v Novém Jičíně vystavuje kresby dětí na téma “Paříž ve víru olympijských her.” Obrázky vzešly z výtvarné soutěže, kterou vyhlásila ve spolupráci s novojičínským Francouzsko-českým spolkem.

Kuchyně na Dlouhé se mění v moderní pracoviště, jeho provoz bude úspornější

Druhým měsícem pokračuje rekonstrukce kuchyně a jídelny v základní škole Dlouhá. Kuchyně bude vybavena moderními spotřebiči, což povede k úspoře elektrické energie. Proto město na tento projekt získalo dotaci z Ministerstva životního prostředí.

Peklo v Dělnickém domě už není pod vodou, může znovu ožít

Spodní voda dlouhodobě trápila suterénní prostory Dělnického domu. Takzvané Peklo se tak roky nedalo využívat. I díky informaci pamětníků se pracovníkům odboru údržby města podařilo závadu vyřešit.

Léto ve Studénce zpestří hledací hra o zámecký poklad

Organizace Sport a kultura ve Studénce připravila na letošní léto novinku - hru o zámecký poklad. Zahrát si ji může každý, potřeba je jen chytrý mobilní telefon a chuť projít se po zajímavých místech města.

Začala úprava vstupní části novojičínského letního stadionu, stará brána půjde k zemi

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu v Novém Jičíně. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava sousedící křižovatky.

Nová zubní ambulance v Novém Jičíně přijala za 4 dny na 5 600 žádostí o registraci
Vydáno 9. října 2023 10:17, Nový Jičín, Jiří Cileček
Další nově otevřená zubní ambulance si připsala obrovský zájem pacientů. Za první 4 dny hlásili z novojičínské nemocnice 5 592 žádostí o registraci. Tento počet několikanásobně překročil kapacitu zařízení. Vstupní prohlídky komplikuje i fakt, že řada nově registrovaných pacientů navštívila zubaře ve stavu, kdy jejich chrup již vyžaduje zvýšenou péči, a tak není možné provádět registrační prohlídky rychleji. Do ambulance proto nyní nemocnice ke zkušenému lékaři hledá posilu.

Stomatochirurg MDDr. Daniel Polák v nové ambulanci; zdroj foto: Nemocnice AGEL Nový Jičín

Daniel Polák, praktický zubní lékař, stomatochirurg Stomatologické a stomatochirurgické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín: "Na základě již proběhlých vstupních prohlídek našich nových pacientů je u většiny z nich žádoucí péče, která si vyžaduje více času. Toto nám blokuje značnou část ordinační doby, kterou jsme původně měli vyhrazenou pro registrace a vstupní prohlídky."

Péče o chrup, prevence a léčba zubního kazu, parodontózy a dalších onemocnění zubů a s nimi souvisejících tkání, jsou nezbytné pro udržení celkového zdraví. V případě onemocnění zubů a úst může dojít k rozšíření infekce i do dalších částí organismu. Pravidla pro udržení zdravého chrupu jsou stále stejná.

Daniel Polák, praktický zubní lékař, stomatochirurg Stomatologické a stomatochirurgické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín: "Ideálně bychom měli čistit zuby dvakrát denně, ráno a večer. Samozřejmostí, na kterou řada lidí zapomíná, je čištění mezizubních prostor. A nesmíme zapomenout ani na jazyk, který taktéž může být zdrojem bakterií."

I při sebelepší domácí péči se doporučuje navštívit zubaře minimálně jednou za rok, u dětí se pak doporučuje kontrola dvakrát ročně.

Daniel Polák, praktický zubní lékař, stomatochirurg Stomatologické a stomatochirurgické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín: "V neposlední řadě je důležitou součástí vyšetření i preventivní onkologická prohlídka celé dutiny ústní, při níž je lékař často schopen zachytit maligní změny v ranném stádiu, kdy ještě nejsou pacienty vnímány, avšak jsou při časném záchytu mnohem lépe řešitelné."

Pokud si všimnete jakékoliv změny v dutině ústní, jako je citlivost zubů, krvácení dásní, bolest, nějakého výrůstku, či atypického zvětšení nebo změny tvaru měkkých tkání, je důležité co nejdříve navštívit zubního lékaře. Čím dříve se problém začne řešit, tím je vyšší šance na úspěšné a méně náročné léčení a mnohdy i úplné vyléčení.

Daniel Polák, praktický zubní lékař, stomatochirurg Stomatologické a stomatochirurgické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín: "Parodontóza je pak závažným onemocněním dásní a přilehlé kosti, které je způsobeno zejména dlouhodobým zanedbáváním správné hygieny ze strany pacienta a v pokročilé fázi může vést až ke ztrátě zubů. Prevence tohoto onemocnění spočívá především v důkladné hygieně úst, pravidelných kontrolách u zubního lékaře a částečně i správné životosprávě. Pokud už dojde k rozvoji parodontózy, je nezbytné se podrobit profesionální léčbě u zubního lékaře nebo v případě pokročilejších parodontopatií u parodontologa."

Nemocnice nyní hledá do ambulance ke zkušenému lékaři další posilu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000039500/nova-zubni-ambulance-v-novem-jicine-prijala-za-4-dny-na-5-600-zadosti-o-registraci