Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Jednotka intenzivní péče na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. I sem chodí Klauni z Balónkova, kteří už 15 let baví děti v nemocnicích napříč celým krajem.

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "No, to je poslání. Za prvé mě to baví, za druhé vždycky říkám, že se mi to někde přičte jako pár plus. A prostě jsem rád, že můžu udělat dětem radost. A mnohdy i rodičům." - Jak to probíhá, když přijdeš do té nemocnice? - "Individuálně, protože některé děti jsou opravdu raubíři, některé jsou takové málomluvné, takže musí tam být individuální přístup. U některých strávíme samozřejmě trochu více času. Pak je to podle věku."
Lucie Buchtová, Klauni z Balónkova: "Určitě nejvíc je ten dětský úsměv, že jo. Já jsem říkala, že jsem měla to štěstí, že jsem nikdy hospitalizovaná nebyla, takže si to osobně nedovedu představit, ale musí to být nehorázný stres pro ty malé děti. Přece jenom jsou v neznámém prostředí úplně samy. Takže si myslím, že když přijdeme my, takoví veselí, barevní klauni, tak to určitě má vliv na jejich psychickou pohodu a prostě, když potom vidíte ten úsměv, který tomu dítku vykouzlíte tím, co děláte, tak je to k nezaplacení."
Anketa: 1.) "Je to určitě úžasné zpestření, protože ten čas tady přece jenom utíká pomaleji než kdekoliv jinde. Takže vidím, že ho to hodně rozesmálo, je šťastný, tak je to fajn."

Klauni dělají radost hospitalizovaným dětem, i těm, které potkají například na chodbách v ambulanci.

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "Je to hlavně o těch balóncích, nicméně už se nám párkrát stalo, že jsme k tomu dali další vystoupení. To znamená, skládáme si muziku, takže když ty děti mnohou a lékař to dovolí, tak se spolu sejdeme v nějaké herně a tam se spolu bavíme. A máme i kouzla, ale primárně jsou to ty balónky."
Anketa: 2.) "My jsme je zažili teď už podruhé, úplně úžasná věc, povzbudíte děti, je to i změna pro rodiče. Takže opravdu klobouk dolů pro ty, kdo to dělají."
Eva Klásková, primářka dětského a novorozeneckého oddělení NemFM: "Dětské oddělení dlouhodobě spolupracuje s Klauny s Balónkova, ale také se Zdravotními klauny, s dobrovolníky z Adry. A z pohledu lékaře je to absolutně nedílná součást péče o naše dětské pacienty. Poskytování kvalitní zdravotní péče je samozřejmě základ. Ale to, jak se děti u nás cítí, jaký si odnesou zážitek, potom v podstatě přenášejí do vnímání jakékoliv další spolupráce, i do budoucna. A my chceme, aby děti od nás odcházely spokojené, zdravé a s úsměvem."
David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "Myslím si, že se nás může přidat více, protože za každým takovým balónkem se skrývá dětský úsměv. Jsme rádi, že můžeme jezdit do nemocnic v Moravskoslezském kraji. Jednak to je i díky podpoře krajského úřadu. No a samozřejmě mít přání, ať jsou ty nemocnice co nejvíce prázdné."

Že smích opravdu léčí, potvrdila už řada odborných studií. Posiluje imunitu, srdce a plíce a také zmírňuje bolest.

Nahlásit chybu


K tématu

Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu novou potrubní poštu

21. září 2023 13:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Nemocnice ve Frýdku-Místku má nově vybudovanou potrubní poštu. Ta umožní rychlejší transport vzorků a materiálu mezi jednotlivými odděleními. Kromě toho přibyl v nemocnici nový diagnostický komplet a rozšířila se i parkovací místa.

Nová primářka chce rozvíjet dětské oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Dětské oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku má novou primářku. Práci vzala jako profesní výzvu. Oddělení chce dále rozvíjet, aby zajistilo potřebnou péči pro děti z celého regionu.

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře a správně pečovat o zuby

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře. Preventivní program pro rodiče s dětmi se nově rozšířil o základní a mateřské školy. Děti navštíví ordinaci, kde si doslova vyzkouší práci zubních lékařů a zároveň se dozví, jak správně pečovat o zuby. Nový vzdělávací program podpořil magistrát.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku
Vydáno 15. dubna 2024 15:59, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Jednotka intenzivní péče na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. I sem chodí Klauni z Balónkova, kteří už 15 let baví děti v nemocnicích napříč celým krajem.

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "No, to je poslání. Za prvé mě to baví, za druhé vždycky říkám, že se mi to někde přičte jako pár plus. A prostě jsem rád, že můžu udělat dětem radost. A mnohdy i rodičům." - Jak to probíhá, když přijdeš do té nemocnice? - "Individuálně, protože některé děti jsou opravdu raubíři, některé jsou takové málomluvné, takže musí tam být individuální přístup. U některých strávíme samozřejmě trochu více času. Pak je to podle věku."
Lucie Buchtová, Klauni z Balónkova: "Určitě nejvíc je ten dětský úsměv, že jo. Já jsem říkala, že jsem měla to štěstí, že jsem nikdy hospitalizovaná nebyla, takže si to osobně nedovedu představit, ale musí to být nehorázný stres pro ty malé děti. Přece jenom jsou v neznámém prostředí úplně samy. Takže si myslím, že když přijdeme my, takoví veselí, barevní klauni, tak to určitě má vliv na jejich psychickou pohodu a prostě, když potom vidíte ten úsměv, který tomu dítku vykouzlíte tím, co děláte, tak je to k nezaplacení."
Anketa: 1.) "Je to určitě úžasné zpestření, protože ten čas tady přece jenom utíká pomaleji než kdekoliv jinde. Takže vidím, že ho to hodně rozesmálo, je šťastný, tak je to fajn."

Klauni dělají radost hospitalizovaným dětem, i těm, které potkají například na chodbách v ambulanci.

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "Je to hlavně o těch balóncích, nicméně už se nám párkrát stalo, že jsme k tomu dali další vystoupení. To znamená, skládáme si muziku, takže když ty děti mnohou a lékař to dovolí, tak se spolu sejdeme v nějaké herně a tam se spolu bavíme. A máme i kouzla, ale primárně jsou to ty balónky."
Anketa: 2.) "My jsme je zažili teď už podruhé, úplně úžasná věc, povzbudíte děti, je to i změna pro rodiče. Takže opravdu klobouk dolů pro ty, kdo to dělají."
Eva Klásková, primářka dětského a novorozeneckého oddělení NemFM: "Dětské oddělení dlouhodobě spolupracuje s Klauny s Balónkova, ale také se Zdravotními klauny, s dobrovolníky z Adry. A z pohledu lékaře je to absolutně nedílná součást péče o naše dětské pacienty. Poskytování kvalitní zdravotní péče je samozřejmě základ. Ale to, jak se děti u nás cítí, jaký si odnesou zážitek, potom v podstatě přenášejí do vnímání jakékoliv další spolupráce, i do budoucna. A my chceme, aby děti od nás odcházely spokojené, zdravé a s úsměvem."
David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "Myslím si, že se nás může přidat více, protože za každým takovým balónkem se skrývá dětský úsměv. Jsme rádi, že můžeme jezdit do nemocnic v Moravskoslezském kraji. Jednak to je i díky podpoře krajského úřadu. No a samozřejmě mít přání, ať jsou ty nemocnice co nejvíce prázdné."

Že smích opravdu léčí, potvrdila už řada odborných studií. Posiluje imunitu, srdce a plíce a také zmírňuje bolest.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042571/klauni-z-balonkova-bavi-deti-na-detskem-oddeleni-nemocnice-ve-frydkumistku