Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do zahrad kolem novojičínských Hückelových vil pustilo město veřejnost

Město Nový Jičín se snaží oživit zchátralé Hückelovy vily, proto jejich areál otevřelo veřejnosti. Lidé se nyní mohou vydat do zahrad, které obklopují tyto kulturní památky.

Od října se touto brankou mohou do zahrad novojičínských Hückelových vil dostat přímo i děti z mateřské školy Montessori. Ta sídlí v těsném sousedství dvou zatím stále zchátralých vil kloboučnických továrníků Augusta a Johanna Hückelů.

Soňa Nevrlová, ředitelka Mateřské školy Sady: “My jsme samozřejmě velice rádi, že se tenhle vchod otevřel, protože v minulosti to takto fungovalo. To prostředí vil je krásné, nám se rozšířily možnosti, kam s dětmi jít. A myslím si, že i rodičům a dětem to zkrátí cestu do školky.”

Tato branka tedy slouží jen pro potřeby mateřinky, další tři otevřené vstupy do parku už může využívat kdokoliv. Ten hlavní je z ulice Revoluční, další jsou z lesoparku a z ulice Lesní.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je to takový první důležitý krok k oživení celého areálu, je to snaha o to, aby se areál stal součástí měst a zároveň i z praktických důvodů. Jednak je to zkrácení cesty do školky, a také nové propojení mezi ulicí Lesní a Revoluční.”

Otevření parku veřejnosti přecházely minimální úpravy. Byly zde pokáceny náletové dřeviny a technické služby vytvořily ze štěrku a kůry síť pěšinek. Každý, kdo do zahrad vstoupí, musí dodržet provozní řád areálu.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jsou tady instalovány bezpečností kamery. Je zakázáno vstupovat do bezprostřední blízkosti objektu vil z důvodu možného nebezpečí úrazu z důvodu technického stavu těchto objektů.”

Zahrady Hückelových vil jsou přístupné celoročně a denně, otevírací doba se liší v různých ročních obdobích. Teď v říjnu je to od šesti do 18 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail