Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči v pátek třináctého otevřeli poprvé novou stanici veřejnosti

Hasiči otevřeli v pátek třináctého, v rámci dne požární bezpečnosti, bránu své stanice. Poprvé to byla brána nového výjezdového centra na Propojovací ulici, kam se přestěhovali letos na jaře.

Den požární bezpečnosti vyhlašují hasiči vždy na pátek 13. a v této souvislosti otevřou brány svých stanic veřejnosti. Novojičínští záchranáři tak poprvé v říjnu představili lidem své nové výjezdové centrum, do kterého se přestěhovali v květnu.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Již od ranních hodin je zájem veřejnosti velký, měli jsme i dopředu ohlášené školy a školky. Máme připraveny znalostní soutěže, statické ukázky zásahové techniky. Dále tady veřejnost může vidět dynamickou ukázku lezecké techniky.”
Marie Rodič, žákyně ZŠ Komenského 68: “Měla jsem trochu strach z té výšky. Líbily se mi auta a různé záchranné pomůcky.”
Daniel Škarka, žák ZŠ Komenského 68: “Líbily se mi ty auta a pak v té stanici, jak to tam vypadalo.”

Den požární bezpečnosti věnují hasiči vždy konkrétní problematice, nyní před nastávající topnou sezonou, upozorňovali na bezpečné používání tepelných spotřebičů, komínů a kouřovodů.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “V rámci dne požární bezpečnosti na těch stanicích mohou lidé diskutovat s preventisty o této problematice, budou poučeni a dostanou odpovědi na své dotazy.”

To, co může zanedbání prevence a nedbalost v této souvislosti způsobit, ví i novojičínští hasiči moc dobře.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “V souvislosti s nevhodnou konstrukcí kouřovodu a spalinové cesty došlo 11. března v Příboře k požáru zahradní chaty. Škoda vzhledem k velikosti objektu nebyla velká, bylo to 30 tisíc korun, ale hasiči svým zásahem uchránili hodnoty za bezmála 600 tisíc korun. U této události zasahovaly čtyři jednotky.”

Hasiči také upozorňovali na to, že nedbalost a podcenění situace je strůjcem neštěstí i v jiných případech.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “V souvislosti s nedbalostí a neopatrným používáním úhlové brusky došlo 13. května v Šenově u Nového Jičína k požáru garáže s přenesením na střechu rodinného domu. Došlo ke škodě takřka milion korun, hasiči svým zásahem uchránili hodnoty za tři miliony korun.”

Na území Moravskoslezského kraje bylo v pátek třináctého otevřeno 22 hasičských stanic, na jejich prohlídku dorazilo celkem 5 640 návštěvníků.Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail