Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osamělé seniory může potěšit kdokoliv, nejlepším dárkem je krém na ruce, káva nebo čaj

Dárek pro druhé - rovná se radost pro všechny. Pod tímto názvem pořádá dobrovolnické centrum ADRA sbírku drobných vánočních dárků pro seniory. Letos poprvé výzvu směřovalo i do Nového Jičína.

Projekt zaměřený na osamělé seniory “Dárek pro druhé = radost pro všechny” organizuje dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek už několik let. Poprvé jej letos přeneslo i na území Nového Jičína, kde také působí.

Adéla Výskalová, koordinátorka dobrovolnického centra ADRA pro NJ: “Skrze tento Dárek pro druhé máme jedinečnou možnost v předvánoční čas vykouzlit úsměv osamělým seniorům. Budeme moc rádi, když se do tohto projektu zapojí široká veřejnost obyvatel města Nového Jičína.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Město Nový Jičín vítá tuto aktivitu a společně podporujeme i s ADROU dobrovolnictví na území města. Jsem rád, že se najdou občané, kteří darují drobnost těmto seniorům.”

Nejlepším dárkem jsou třeba pletené ponožky, drobná kosmetika, jako je krém na ruce, voňavé mýdlo, nebo čaj a káva. Určitě také potěší svíčka a vánoční dekorace.

Adéla Výskalová, koordinátorka dobrovolnického centra ADRA pro NJ: “My se potom postaráme o to, aby dárky doputovaly zejména do domova seniorů tady v Novém Jičíně, ale také to mohou být domácnosti vytipované pracovníky sociálního odboru. Je lepší, když dárek nebude úplně zalepený, zabalený, lidé mohou použít třeba dárkovou tašku, abychom ty dárky mohli roztřídit tak, aby byly vhodné pro konkrétního seniora..”

Tyto dárky je možné nosit do pobočky SeniorPointu, v přízemí domu na ulici Revoluční, každé úterý od 8 do 12 hodin a ve středy od 12 do 16 hodin, a to až do 5. prosince.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ten dárek, který by obyvatel našeho města chtěl darovat touto formou seniorům, kteří jsou na Vánoce sami, tak vybíráme na SeniorPointu. Je to místo, kde se senioři scházejí, pořádáme pro ně zde různá diskuzní fóra, ale hlavně si tu senioři mohou vyzvednout tísňové hlásiče, které prostřednictvím kraje dál distribuujeme.”

Jedná se o detektory oxidu uhelnatého a kouře, které si zde mohou vyzvednout zdarma.

Obecně město Nový Jičín pracuje se seniory celoročně, provozuje vlastní službu ProSenior, a mimo jiné pro ně pořádá ve spolupráci se Střední odbornou školou EDUCA výlety nebo organizuje školení na práci s chytrými telefony.Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail