Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Minulý rok opustil vězení a zase čeká na další trest. Recidivista opět kradl

Nový Jičín |

Sotva opustil vězení, hrozí mu další. 43letý recidivista byl zadržen poté, co se nedaleko Fulneku vloupal do prodejny. Prohřešků měl více. Pokusil se dostat do domu a ze samoobslužné myčky ukradl i peníze. Celkem způsobil škodu přes několik desítek tisíc korun. Hrozí mu až tři roky vězení.

foto + video: Policie ČR

Policie přijala oznámení o možném vloupání, které se potvrdilo. Do prodejny se vloupal muž. Policie ho zadržela a už mířil na služebnu. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Minulý čtvrtek nad ránem vyjížděli policisté z obvodního oddělení Fulnek na oznámení o možném vloupání do jedné z prodejen ve vedlejší obci. Po příjezdu na místo si všimli před budovou zaparkované dodávky. Když přistoupili k prodejně, uviděli v rozbitém okně muže. Proto jej vyzvali, aby vylezl ven, což učinil. Poté již skončil v poutech na policejní služebně, kde měl co vysvětlovat."

Policie zjistila, že podezřelý muž není na služebně poprvé. Jednalo se o 43letého recidivistu, který teprve minulý rok opustil vězení. Teď ukradl přes 180 krabiček cigaret v hodnotě 28 tisíc korun. U sebe v autě měl připravené všechny věci ke vloupání. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Jak se ukázalo, jednalo se o 43letého recidivistu, který teprve vloni v listopadu opustil brány věznice, kde si odpykával trest za přechozí majetkovou trestnou činnost. Při vloupání do prodejny si měl do několika tašek nachystat přes 180 krabiček cigaret v celkové hodnotě víc jak 28 tisíc korun. Odnést si je však už nestihl díky rychlému zásahu policistů. V dodávce, kterou měl na místo přijet, pak policisté zajistili věci sloužící k páchání trestné činnosti, od rukavic, kladiva, šroubováku až po páčidlo."

Vloupání do prodejny nebyl jeho jediný prohřešek. Novojičínští kriminalisté měli několik důkazů o jeho další trestné činnosti. Recidivista se pokoušel vloupat do domu a pak vykradl samoobslužnou myčku, kde napáchal škodu asi 47 tisíc korun. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "A nezůstalo jen u jednoho skutku. Zadržený muž následně skončil v rukou novojičínských kriminalistů, kteří už na něj měli díky dalším důkazům a vyhodnoceným kamerovým záznamům nabito. Na začátku října si měl dnes již obviněný vytipovat dům na Novojičínsku, přijet k němu dodávkou a kamenem pak rozbít skleněnou výplň okna. Z nějakého důvodu si to však rozmyslel a do domu nakonec nevniknul. V polovině měsíce měl přijet opět dodávkou k areálu samoobslužné myčky a páčidlem se dostat do prostor zázemí. Zde měl odcizit několik kovových boxů, takzvaných měniček, i s finanční hotovostí, a tím způsobit škodu zhruba 47 tisíc korun."

Muž je obviněný z krádeže a poškození cizí věci. Ke všem činům se přiznal. Hrozí mu vězení na tři roky. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Kriminalisté muže obvinili ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci. Také podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Obviněný se ke skutkům doznal. Na rozhodnutí o vině a trestu si tak počká opět za mřížemi, kde může v případě odsouzení strávit až tři roky." 
Nahlásit chybu


K tématu

Recidivista se po vloupání schovával před policií na záchodě

20. ledna 2025 15:13 | Havířov | Jiří Cileček

Pozorný svědek viděl muže, který se vloupal do provozovny v Havířově. Zavolal policii, která zloděje uvnitř našla. Schovával se na záchodě. Kriminalisté navíc zjistili, že 29letý muž má ve městě na svědomí více krádeží a vloupání.

Tři muži vykrádali zásilkové boxy napříč Moravskoslezským krajem

21. března 2025 16:09 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté z Nového Jičína a Frýdku-Místku vyřešili sérii vloupání do zásilkových boxů v různých částech Moravskoslezského kraje. Trojice mužů si během února vytipovávala méně frekventovaná místa a způsobila škodu za téměř sto tisíc korun. Policie je zadržela přímo při činu.

Muž vykrádal auta v Ostravě, zadržel ho strážník během osobního volna

7. února 2025 14:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ostravští policisté dopadli čtyřicetiletého recidivistu, který má na svědomí nejméně třináct vloupání do aut. Po pachateli už delší dobu pátrali kriminalisté, nakonec však sehrál klíčovou roli strážník městské policie, který ho ve svém volnu přistihl přímo při činu.


Ve frýdlantské knihovně se při přednášce ochutnávala kvalitní čokoláda s vínem

Trochu jinou přednášku připravila knihovna ve Frýdlantě nad Ostravicí. Účastníci si vyslechli zajímavé povídání o čokoládě. Několik druhů mohli také postupně ochutnávat a zapíjet vínem.

Předškoláci celým dnem v pyžamech podpořili své nemocné kamarády

Netradičně v pyžamech strávili celý pátek předškoláci z mateřských škol v Rychvaldě. Podpořili tím ostatní děti, které se musí léčit v nemocnicích.

Ukryl čokolády pod oblečení. Recidivista kradl bonboniéry za skoro 5 tisíc

Včera 12:30 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ukradl čokolády za skoro pět tisíc korun. Bonboniéry si schoval pod oblečení. Nebyla to jeho první krádež. Strážníci ho předali Policii.

Druhý stupeň poplachu ve Frýdlantu. Sedm jednotek hasičů likvidovalo velký požár

Sedm jednotek hasičů likvidovalo velký ranní požár ve Frýdlantu nad Ostravicí. Kvůli rozsahu byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a zásah probíhal jen zvenčí. Hasiči museli z vedlejšího domu zachránit čtyři osoby ohrožené kouřem. Požár byl lokalizován po čtyřech hodinách, příčina i škoda se nyní vyšetřují.

Odepnul řetízek nepozornému muži. Zloděj chycen díky kamerám

Včera 10:00 | Ostrava-město | Anna Břenková

Využil nepozornosti muže a vzal mu řetízek a mobil. Jeho krádež celou dobu pozoroval strážník na kamerách. Ještě než stihl věci prodat v zastavárně, už u něj byli strážníci. Muž byl předán Policii ČR.

V Ostravě během jednoho dne sraženi čtyři chodci, dvě ženy utrpěly vážná zranění

Včera 10:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ve středu 12. listopadu došlo v Ostravě hned ke čtyřem dopravním nehodám, při kterých byli zraněni chodci. Dvě z těchto událostí měly vážné následky.

Výměna povrchu tělocvičny je poslední dohrou po loňském požáru

Základní škola Butovická likviduje poslední škodu, která ještě souvisí s požárem z června roku 2024. Probíhá výměna povrchu tělocvičny, který zplodiny hoření také poškodily.

Kraj ocenil novodobé veterány v Grossmannově vile

Moravskoslezský kraj si v Grossmannově vile slavnostně připomněl Den válečných veteránů a vyjádřil tím úctu armádě. Náměstek hejtmana Michal Kokošek předal vojákům Pamětní list a odznaky.

Multifunkční sportoviště u Základní školy Gen. Píky v Ostravě je po rekonstrukci

Travnaté fotbalové hřiště, nový povrch běžeckých drah, oprava doskočiště pro skok daleký a vrh koulí a úplně nové workoutové a multifunkční hřiště. To jsou hlavní změny po dokončení rekonstrukce sportoviště u ZŠ Generála Píky.

Tvoje škola je hned za rohem inspirovala žáky 9. tříd. Na VŠB-TUO se prezentovalo 11 SŠ

13. listopadu 2025 17:07 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská | Expres Ostrava-Poruba

VŠB-Technická univerzita Ostrava už pošesté hostila přehlídku středních škol, které sídlí v Porubě. Akce Tvoje škola je hned za rohem žákům 9. tříd nabídla na jednom místě přehled o možnostech dalšího studia.

Nové stromořadí lemuje polní cestu z Butovic

Ve Studénce poroste více než sto nových stromů. V rámci projektu Českého svazu ochránců přírody je kolem polní cesty v Butovicích pomohli vysázet žáci základních škol.

Gymnazisté hodnotili město a školní prostředí

Gymnázium se zapojilo do série školních fór, které pořádá Zdravé město Nový Jičín. Studenti se mohli vyslovit k dění ve městě, s čím jsou spokojeni a co jim naopak chybí, a také ohodnotit prostředí školy.

Vizuální dojem zámku zlepší i opravená příjezdová cesta

13. listopadu 2025 17:01 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Začaly další práce, které významně zlepší vizuální dojem z dominanty města - takzvaného Nového zámku. Zahájena byla rekonstrukce přístupové cesty a schodiště.

Bílovec zvyšuje bezpečnost dopravy ve městě, pracuje se na třech dopravních stavbách

13. listopadu 2025 14:30 | Bílovec | Michal Slonina | Regionální zprávy POLAR

Bílovec bude mít lepší dopravní dostupnost i propojení jednotlivých částí města. Postarají se o to tři nové dopravní stavby. Dvě z nich by mohly být hotové ještě letos, dokončení nového chodníku ve Staré Vsi by se pak Bílovečtí měli dočkat v příštím roce.

Školní fóra jsou pro Nový Jičín poradním hlasem mladé generace

Novojičínské gymnázium se zapojilo do série školních fór, které pořádá Zdravé město Nový Jičín. Studenti se mohli vyslovit k dění ve městě, s čím jsou spokojeni a co jim naopak chybí, a také ohodnotit prostředí školy.

O-Cup oslavil 30 let florbalové tradice

12. listopadu 2025 11:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Florbalový turnaj Novojičínský O-Cup dospěl do svého třicátého pokračování. Jubilejního ročníku se zúčastnila domácí družstva, a také hráči třeba ze Zlína nebo Oder.

Minulý rok opustil vězení a zase čeká na další trest. Recidivista opět kradl
Vydáno 30. října 2025 10:00, Nový Jičín, Anna Břenková
Sotva opustil vězení, hrozí mu další. 43letý recidivista byl zadržen poté, co se nedaleko Fulneku vloupal do prodejny. Prohřešků měl více. Pokusil se dostat do domu a ze samoobslužné myčky ukradl i peníze. Celkem způsobil škodu přes několik desítek tisíc korun. Hrozí mu až tři roky vězení.

foto + video: Policie ČR

Policie přijala oznámení o možném vloupání, které se potvrdilo. Do prodejny se vloupal muž. Policie ho zadržela a už mířil na služebnu. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Minulý čtvrtek nad ránem vyjížděli policisté z obvodního oddělení Fulnek na oznámení o možném vloupání do jedné z prodejen ve vedlejší obci. Po příjezdu na místo si všimli před budovou zaparkované dodávky. Když přistoupili k prodejně, uviděli v rozbitém okně muže. Proto jej vyzvali, aby vylezl ven, což učinil. Poté již skončil v poutech na policejní služebně, kde měl co vysvětlovat."

Policie zjistila, že podezřelý muž není na služebně poprvé. Jednalo se o 43letého recidivistu, který teprve minulý rok opustil vězení. Teď ukradl přes 180 krabiček cigaret v hodnotě 28 tisíc korun. U sebe v autě měl připravené všechny věci ke vloupání. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Jak se ukázalo, jednalo se o 43letého recidivistu, který teprve vloni v listopadu opustil brány věznice, kde si odpykával trest za přechozí majetkovou trestnou činnost. Při vloupání do prodejny si měl do několika tašek nachystat přes 180 krabiček cigaret v celkové hodnotě víc jak 28 tisíc korun. Odnést si je však už nestihl díky rychlému zásahu policistů. V dodávce, kterou měl na místo přijet, pak policisté zajistili věci sloužící k páchání trestné činnosti, od rukavic, kladiva, šroubováku až po páčidlo."

Vloupání do prodejny nebyl jeho jediný prohřešek. Novojičínští kriminalisté měli několik důkazů o jeho další trestné činnosti. Recidivista se pokoušel vloupat do domu a pak vykradl samoobslužnou myčku, kde napáchal škodu asi 47 tisíc korun. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "A nezůstalo jen u jednoho skutku. Zadržený muž následně skončil v rukou novojičínských kriminalistů, kteří už na něj měli díky dalším důkazům a vyhodnoceným kamerovým záznamům nabito. Na začátku října si měl dnes již obviněný vytipovat dům na Novojičínsku, přijet k němu dodávkou a kamenem pak rozbít skleněnou výplň okna. Z nějakého důvodu si to však rozmyslel a do domu nakonec nevniknul. V polovině měsíce měl přijet opět dodávkou k areálu samoobslužné myčky a páčidlem se dostat do prostor zázemí. Zde měl odcizit několik kovových boxů, takzvaných měniček, i s finanční hotovostí, a tím způsobit škodu zhruba 47 tisíc korun."

Muž je obviněný z krádeže a poškození cizí věci. Ke všem činům se přiznal. Hrozí mu vězení na tři roky. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Kriminalisté muže obvinili ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci. Také podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Obviněný se ke skutkům doznal. Na rozhodnutí o vině a trestu si tak počká opět za mřížemi, kde může v případě odsouzení strávit až tři roky." 
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000051355/minuly-rok-opustil-vezeni-a-zase-ceka-na-dalsi-trest-recidivista-opet-kradl