Most v Kuníně, nejde o klasické přemostění, ale pouze zpevnění stávající narušené konstrukce, vojáci jej smontovali za necelý den. Kolem výstavby provizorních mostů se ale objevila první potíž, obce neví, kdo zaplatí jejich provoz a demontáž.
Ivan Týle (ODS), starosta města: „V tuto chvíli je vyřešeno to, kdo uhradí přepravu mostů ze Státních hmotných rezerv a kdo mosty postaví. Není dohodnuto, kdo připraví území pro realizaci tohoto záměru a především, kdo po době, po kterou budou mosty zapůjčeny, to znamená dobu dvou až tří let, zaplatí demontáž a odvezení těchto mostních prvků zpět do Státních hmotných rezerv."
Ve čtvrtek dopoledne se na radnici sešli starostové postižených obcí a vedení Moravkoslezského kraje, jedním z bodů jednání byla také otázka úhrady nákladů za vybudované provizorní mosty.
Jaroslav Palas (ČSSD), hejtman Moravskoslezského kraje: „V tuto chvíli se jedná o provizorní řešení, to znamená, že armáda buduje mosty a kraj zaplatí nájezdy na tyto mosty, protože to bude určitý, byť provizorní, investiční náklad. Samozřejmě po určité době, kdy dojde k obnově těchto mostů za stabilní, tato provizorní přemostění musí někdo demontovat a někdo to bude muset zaplatit, my jsme se obcím zavázali, že to učiní kraj."
Ivan Týle (ODS), starosta města: „Ty částky relativně vysoké nejsou, ta druhá část, to znamená demontáž a odvezení, se počítá zhruba na částku 300 nebo 350 tisíc, což pro podmínky města činí asi 700 tisíc korun, i s přípravou daného území by částka mohla dosáhnout k 800 či 900 tisícům korunám. Pro nás tato částka není příliš závratná, ale samozřejmě každá koruna, která přijde do obecní pokladny, se počítá. Problémem to může být především pro ty obce, kterým je tato částka poměrně výrazným podílem na jejich rozpočtu."
Během tří let, kdy budou konstrukce obcím zapůjčeny, musí radnice zajistit výstavbu nových mostů, obce proto žádají zmírnění zákonných podmínek na výběrová řízení tak, aby se nová přemostění stihla postavit co nejdříve.