Nábor mladých hokejistů ve Studénce

Minulý pátek se u zimního stadionu konal nábor malých hokejistů. Akci si pro děti připravil projekt Českého svazu ledního hokeje a HC Studénka. A i když Studénecký stadion na svou ledovou plochu teprve čeká, děti si odpoledne užily.

Minulý pátek se u zimního stadionu konal nábor malých hokejistů. Akci si pro děti připravil projekt Českého svazu ledního hokeje a HC Studénka. A i když Studénecký stadion na svou ledovou plochu teprve čeká, děti si odpoledne užily.

V rámci akce „Týden hokeje“ se do přípravky přihlásilo cekem 22 dětí ve věku od čtyř do desíti let. Všechny dostaly spoustu dárků od Studéneckého klubu a Českého hokeje. Největší radost dětem udělal reprezentační dres, na který si mohly napsat své jméno. Po registraci proběhla instruktáž a videoprezentace pro rodiče i děti, kde jim, mimo jiné, byla přestavena hokejová výstroj, kterou dětem zapůjčuje klub HC Studénka.

„Dnes máme náborovou akci “Pojď hrát hokej”, která je svazovou akcí Českého svazu národního hokeje. My to máme o to horší, protože ještě nemáme ledovou plochu, jinak by děti byly v současnosti už na ledě pod vedením trenérů. Nicméně si myslím, že se nám akce podařila, přesto, že to počasí je takové na hraně, ale máme po půlhodině 11 dětí přihlášených do projektu.“, říká Mojmír Kotas, šéftrenér mládeže.

Bohužel zimní stadion, na kterém po dvou letech vrcholí opravy a rekonstrukce chlazení, nemá prozatím vytvořenou ledovou plochu. Děti si i přesto mohly vyzkoušet střelbu na branku, slalom mezi překážkami a další disciplíny, které jsou součástí tréninků, a to na parkovišti před stadionem.

Po dokončení plochy se budou moci malí hokejisté učit bruslit a začnou trénovat. Probíhat bude také škola bruslení, bruslení školek a škol.

„Budeme se snažit v momentě kdy bude ledová plocha, okamžitě začít trénovat. Budeme dělat školu bruslení, budeme dělat bruslení školek i škol. Myslím, že největší „boom“, jak se říká, bude v momentě, kdy se rozjede zimní stadion.“, dodal Mojmír Kotas.

Bohužel hokejový klub Studénka razantně ovlivnilo uzavření zimního stadionu, kdy hokejisté museli trénovat na jiných stadionech, kde neměli stálé zázemí. Zejména rodičům malých hokejistů pak tréninky komplikovalo dojíždění do Ostravy, Bohumína a na další stadiony.

„Ztráta ledu na dva roky, nebo respektive funkčnost stadionu po dobu dvou let, zapříčinila to, že ty děti musely dojíždět, trénovali dvakrát týdně. Což při dvouletém cyklu je strašně moc. Děti v kategorii starších a mladších žáků trénují minimálně 4-5x týdně v okolních klubech, což je více než polovina tréninkových jednotek. Musí se dojíždět do Bohumína, do Vítkovic.

V současnosti se trénuje na třech stadionech, kde děti nemají zázemí, musí dojíždět, je to časově náročné, je to psychicky náročné”, říká Mojmír Kotas.

I přes tyto komplikace si Studénecký klub udržel přes dvacet dětí. Ty se společně s dvacítkou nováčků těší na novou sezónu na domácím ledu, který bude hokejistům k dispozici od 1. listopadu.
70 let na křídlech Albatrosu / přednáška Ondřeje Müllera

08.11. 18:00 - 22.10. 20:33
Nový Jičín, Kulturní dům, Štramberk

Cesta do pravěku včera a dnes / přednáška Vladimíra Socha

09.11. 13:00 - 22.10. 20:33
Nový Jičín, Kulturní dům Štramberk

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 22.10. 20:33
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 24 000 Kč

Detail

MACHAČ - MALOKAPACITNÍ JATKA s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu