Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nábor mladých hokejistů ve Studénce

  • Studénka,

Minulý pátek se u zimního stadionu konal nábor malých hokejistů. Akci si pro děti připravil projekt Českého svazu ledního hokeje a HC Studénka. A i když Studénecký stadion na svou ledovou plochu teprve čeká, děti si odpoledne užily.

Minulý pátek se u zimního stadionu konal nábor malých hokejistů. Akci si pro děti připravil projekt Českého svazu ledního hokeje a HC Studénka. A i když Studénecký stadion na svou ledovou plochu teprve čeká, děti si odpoledne užily.

V rámci akce „Týden hokeje“ se do přípravky přihlásilo cekem 22 dětí ve věku od čtyř do desíti let. Všechny dostaly spoustu dárků od Studéneckého klubu a Českého hokeje. Největší radost dětem udělal reprezentační dres, na který si mohly napsat své jméno. Po registraci proběhla instruktáž a videoprezentace pro rodiče i děti, kde jim, mimo jiné, byla přestavena hokejová výstroj, kterou dětem zapůjčuje klub HC Studénka.

„Dnes máme náborovou akci “Pojď hrát hokej”, která je svazovou akcí Českého svazu národního hokeje. My to máme o to horší, protože ještě nemáme ledovou plochu, jinak by děti byly v současnosti už na ledě pod vedením trenérů. Nicméně si myslím, že se nám akce podařila, přesto, že to počasí je takové na hraně, ale máme po půlhodině 11 dětí přihlášených do projektu.“, říká Mojmír Kotas, šéftrenér mládeže.

Bohužel zimní stadion, na kterém po dvou letech vrcholí opravy a rekonstrukce chlazení, nemá prozatím vytvořenou ledovou plochu. Děti si i přesto mohly vyzkoušet střelbu na branku, slalom mezi překážkami a další disciplíny, které jsou součástí tréninků, a to na parkovišti před stadionem.

Po dokončení plochy se budou moci malí hokejisté učit bruslit a začnou trénovat. Probíhat bude také škola bruslení, bruslení školek a škol.

„Budeme se snažit v momentě kdy bude ledová plocha, okamžitě začít trénovat. Budeme dělat školu bruslení, budeme dělat bruslení školek i škol. Myslím, že největší „boom“, jak se říká, bude v momentě, kdy se rozjede zimní stadion.“, dodal Mojmír Kotas.

Bohužel hokejový klub Studénka razantně ovlivnilo uzavření zimního stadionu, kdy hokejisté museli trénovat na jiných stadionech, kde neměli stálé zázemí. Zejména rodičům malých hokejistů pak tréninky komplikovalo dojíždění do Ostravy, Bohumína a na další stadiony.

„Ztráta ledu na dva roky, nebo respektive funkčnost stadionu po dobu dvou let, zapříčinila to, že ty děti musely dojíždět, trénovali dvakrát týdně. Což při dvouletém cyklu je strašně moc. Děti v kategorii starších a mladších žáků trénují minimálně 4-5x týdně v okolních klubech, což je více než polovina tréninkových jednotek. Musí se dojíždět do Bohumína, do Vítkovic.

V současnosti se trénuje na třech stadionech, kde děti nemají zázemí, musí dojíždět, je to časově náročné, je to psychicky náročné”, říká Mojmír Kotas.

I přes tyto komplikace si Studénecký klub udržel přes dvacet dětí. Ty se společně s dvacítkou nováčků těší na novou sezónu na domácím ledu, který bude hokejistům k dispozici od 1. listopadu.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků