Návštěvníci cestovatelské besedy ve Studénce se podívali do Maroka na kole

  • 14:45,
  • Studénka,

Během čtrnáctidenní výpravy se cestovatel na kole vydal prozkoumat pohoří Atlasu a poznat místní obyvatele. To se mu nejednou podařilo a o své zážitky se přijel podělit také do Studénky.


„Najednou za mnou, přišla rodina Nomádů, co pasou ty kozy vysoko v horách a bydlí v nějakém plátěném přístřešku. Strávil sem u nich jeden večer, a během večeře mi přinesly syrové kozí maso. Během pobytu bylo vidět, že nechápou, kdo jsem a já jsem koukal na jejich životní styl, kdy nemají žádné výdobytky moderní civilizace“,  řekl cestovatel Radomír Čížek

V minulosti se, Radomír Čížek podíval například do Azerbajdžán nebo Gruzie. Nyní má v plánu několik výprava, první z nich je Omán a poté by rád navštívil Balkán nebo Turecko. Je tak dost možné, že příště přijede povyprávět o nějaké z jeho dalších cest. 

Městská knihovna má nyní v plánu další tematické akce a přednášky. 

„V listopadu bude po dlouhé době Doktor Hanzelka, který bude přednášet na téma znovuobjevený zázvor, pokračujeme v seriálu čakry a v listopadu čeká návštěvníky čtvrtá čakra. V sobotu 30. listopadu odpoledne bude probíhat Den pro dětskou knihu, kde bude uzavření soutěže hvězdný čtenář, a budou předány ceny“, uvedla vedoucí Městské knihovny Studénka Ludmila Nováková. 

Nejbližší přednáškou, kterou můžete v městské knihovně navštívit, bude 29. října Vítejte v galaxii.
30. výročí sametových událostí

17.11. 14:00 - 14.11. 0:41
Nový Jičín, Masarykovo náměstí , Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 14.11. 0:41
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků