Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci cestovatelské besedy ve Studénce se podívali do Maroka na kole

  • Studénka,

Během čtrnáctidenní výpravy se cestovatel na kole vydal prozkoumat pohoří Atlasu a poznat místní obyvatele. To se mu nejednou podařilo a o své zážitky se přijel podělit také do Studénky.


„Najednou za mnou, přišla rodina Nomádů, co pasou ty kozy vysoko v horách a bydlí v nějakém plátěném přístřešku. Strávil sem u nich jeden večer, a během večeře mi přinesly syrové kozí maso. Během pobytu bylo vidět, že nechápou, kdo jsem a já jsem koukal na jejich životní styl, kdy nemají žádné výdobytky moderní civilizace“,  řekl cestovatel Radomír Čížek

V minulosti se, Radomír Čížek podíval například do Azerbajdžán nebo Gruzie. Nyní má v plánu několik výprava, první z nich je Omán a poté by rád navštívil Balkán nebo Turecko. Je tak dost možné, že příště přijede povyprávět o nějaké z jeho dalších cest. 

Městská knihovna má nyní v plánu další tematické akce a přednášky. 

„V listopadu bude po dlouhé době Doktor Hanzelka, který bude přednášet na téma znovuobjevený zázvor, pokračujeme v seriálu čakry a v listopadu čeká návštěvníky čtvrtá čakra. V sobotu 30. listopadu odpoledne bude probíhat Den pro dětskou knihu, kde bude uzavření soutěže hvězdný čtenář, a budou předány ceny“, uvedla vedoucí Městské knihovny Studénka Ludmila Nováková. 

Nejbližší přednáškou, kterou můžete v městské knihovně navštívit, bude 29. října Vítejte v galaxii.
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků