Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Špatně uložený odpad ve Studénce hlídají kamery

  • Studénka,

Studénka dlouhodobě řeší problém s odpadem. Někteří občané nerespektují pravidla pro ukládání biologického odpadu a v kompostárně nebo u kontejnerových míst, se často objevuje plast, větvě, dokonce i cihly.

„Tady se nacházíme na komunitní kompostárně tady ve Studénce, lidé zde můžou přivést biologicky rozložitelný odpad. Pro nás je důležité, aby ten materiál byl opravdu biologicky rozložitelný, to znamená, aby to byl čistý materiál,“ řekl Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM.

„Chodím tady s každým autem, kontroluji, co vyhazují. Někdy se stává, že jsou tam kořeny, větve a další co tady nepatří, někdy se najde i nějaká cihla,“ uvedl Daniel Rybánsky, zaměstnanec Města.

Na území města je rozmístěno 31 kontejnerů na biologický odpad. Do těch je možné ukládat listí, trávu, ořezané živé ploty a další.

„Na těchto kontejnerech máme největší problém, že se nám ulamují spodní kolečka. Dlouho jsme přemýšleli, v čem je vlastně problém, nebo kde se děje ta chyba, a posléze jsme přišli na to, že někteří občané jsou schopni ten kontejner vzít, odtáhnout si ho domů, někam poblíž, posekají si zahradu, naplní ho a zase nám ho tady vrátí,“ uvedl Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM.

Dále se město musí vypořádávat s nepořádkem u kontejnerů směsného odpadu. Tam se povalují papírové krabice, drobný elektro odpad a další poházené předměty.

„Teď stojíme na místě, kde máme kontejnerové stání pro tříděný odpad. Patří to mezi naše největší kontejnerová stání a máme tady taky největší problémy. Lidé tady mohou ukládat sklo, máme tady kontejner na textil, plasty, papír a taky na elektro odpad. Problematické je, že občané tady taky ukládají odpad, který tady nepatří,“ doplnil Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM.

K eliminaci této problematiky nechalo Město na rizikových místech instalovat bezpečnostní kamery.

„Samozřejmě ty problémy řešíme, situace nás donutila instalovat kamery. Takže monitorujeme prostor a pak už je na Městské policii, aby konala to, co konat má,“ uvedl Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM.

Celkové odpadové hospodářství město stojí přes 8 milionů korun ročně.
Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků