Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťáci si vybírali svou budoucí profesi

  • Studénka,

S výběrem dalšího studia pomáhalo žákům v Dělnickém domě 24 odborníků z nejrůznějších profesí. Deváťáci se během dopoledne mohli seznámit se třemi různými povoláními, které si již předtím vybrali.

„V letošním ročníku Živé knihovny povolání se sešlo celkem šest škol z ORP Bílovec, takže jsme opravdu zapojili všechny, což nás opravdu těší. Byl tu Jistebník, dvě školy z Bílovce a tři Studénecké školy,“ řekl organizátor akce Milan Stiller.

V rámci akce se mohli dozvědět například více o povolání vojáka, kadeřnice, správce sítě nebo o realitním makléři. Každého z žáků zaujalo něco jiného, ale letos byl nejvíce populární psychoterapeut.

„Děti měly velmi zajímavé dotazy, ptaly se k věci a ptaly se na těžkou problematiku, jak je emocionálně náročná naše práce. U mě se mohly dozvědět, jaký je rozdíl mezi psychoterapeutem, psychologem a psychiatrem, jaké je potřeba vzdělání, v čem je ta práce náročná a jaký člověk se na tu práci hodí,“ sdělil psychoterapeut Alexandr Dresler.

I další odborníci si pro děti připravili dvacetiminutový program, během kterého se žákům snažili co nejvíce přiblížit své povolání.

„Snažili jsme se jim říct, jaká úskalí ty profese mají, co je všechno potřeba k tomu, aby dobře vykonávali danou profesi, a jak moc dobře a v jakých profilových předmětech se mají učit, a které věci mají sledovat, proto, aby se na to své vysněné povolání dostali a aby byli úspěšní,“ sdělil doktor Pavel Hanzelka.

  „Dotazů bylo poměrně hodně, dětem jsem hlavně říkal, co se mohou naučit na uměleckých školách. Konkrétně u mě, co se týká grafiky a malby, snažil sem se je navnadit, a ne odradit na tento obor,“ uvedl grafik Martin Fabián Rusek.

„Děti se u mě dozvěděly, jaké to je být krajinářem a projektantem, a jaké to je pracovat v terénu, bylo toho docela dost,“ řekl Krajinář a projektant Petr Libosvár

„Byl jsem na technických oborech, na leteckém automechanikovi a na grafikovi a malíři.“

„Byl jsem na právníkovi, na realitním makléři a na ekonomiku, nejvíc mě asi zaujal ten realitní makléř, je to hodně o práci s lidmi a taky to nese pěkné peníze.“

„Navštívila jsem učitelku ve školce, ošetřovatelku zvířat a kosmetičku. Nejvíc mě asi zaujal ošetřovatel zvířat“

„Byla jsem na zdravotní sestře, policistovi a na psychologovi“

Na čtvrtém ročníku Živé knihovny povolání se sešlo přes dvě stě žáků, kteří odcházeli plni dojmů. V nejbližších dnech se totiž budou muset rozhodnout, kam bude jejich profesní život směřovat.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků