Na bezpečí Studénky dohlíží 27 kamer

  • 17:02,
  • Studénka,

V letošním roce ve Městě přibylo pět nových kamer, které byly instalovány na novém koupališti, víceúčelových hřištích a na náměstí. Nově je také vyměněna kamera na problematickém místě u Bíloveckého nástupiště.


„Takové nejhorší místo je Bílovecké nástupiště – kolárna. V souvislosti s tím, byla vyměněna kamera, která byla technologicky za horizontem a byla nahrazena novou, která je daleko vyspělejší, je dynamická, má zoom a má možnost natáčení do stran,“ uvedl velitel Městské policie Studénka Jan Pesničák.

Kamerový systém existuje ve Studénce od konce roku 2009 a nyní Město hlídá 27 kamer. Ty je pak potřeba postupem času modernizovat.  

„Jenom v letošním roce nás to vyšlo na několik desítek až stovek tisíc korun, výměna kamerového systému a samozřejmě s tím souvisí montáž konzolí, přivedení internetu a podobně,“ uvedl starosta města Libor Slavík

Záznam z kamerového systému je pak přesměrován na dispečink Městské policie.

„Co, se týká záznamu z těchto kamer, tak ten je ukládán po dobu několika dní, a slouží ke zpětnému vyhodnocování, právě pro případy odcizení. Například krádeže kol nebo jiné protiprávní činnosti,“ sdělil velitel Městské policie Studénka Jan Pesničák.

Nové moderní kamery by měly zvýšit bezpečnost lidí ve Studénce i jejich majetku.
Den s Mikulášem na Novojičínském náměstí

Dnes 8:30 - 15:44
Nový Jičín, Masarykovo náměstí, Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 05.12. 15:44
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků