Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na bezpečí Studénky dohlíží 27 kamer

  • Studénka,

V letošním roce ve Městě přibylo pět nových kamer, které byly instalovány na novém koupališti, víceúčelových hřištích a na náměstí. Nově je také vyměněna kamera na problematickém místě u Bíloveckého nástupiště.


„Takové nejhorší místo je Bílovecké nástupiště – kolárna. V souvislosti s tím, byla vyměněna kamera, která byla technologicky za horizontem a byla nahrazena novou, která je daleko vyspělejší, je dynamická, má zoom a má možnost natáčení do stran,“ uvedl velitel Městské policie Studénka Jan Pesničák.

Kamerový systém existuje ve Studénce od konce roku 2009 a nyní Město hlídá 27 kamer. Ty je pak potřeba postupem času modernizovat.  

„Jenom v letošním roce nás to vyšlo na několik desítek až stovek tisíc korun, výměna kamerového systému a samozřejmě s tím souvisí montáž konzolí, přivedení internetu a podobně,“ uvedl starosta města Libor Slavík

Záznam z kamerového systému je pak přesměrován na dispečink Městské policie.

„Co, se týká záznamu z těchto kamer, tak ten je ukládán po dobu několika dní, a slouží ke zpětnému vyhodnocování, právě pro případy odcizení. Například krádeže kol nebo jiné protiprávní činnosti,“ sdělil velitel Městské policie Studénka Jan Pesničák.

Nové moderní kamery by měly zvýšit bezpečnost lidí ve Studénce i jejich majetku.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků