Výstava o Františku kardinálu Tomáškovi ve Studénce končí. Její další pokračování je v jednání.

Nejen kardinálské roucho a osobní věci, které patřily rodáku ze Studénky, se v posledním listopadovém týdnu vrátily Pražskému Arcibiskupství.

„Předměty se vrátí zpátky do Arcibiskupského paláce, protože mnohé z nich jsou kmenovou součástí tamějšího mobiliáře, takže se vrátí na své místo, které po dobu těch několika měsíců osiřelo a ostatní exponáty budou zase uloženy v našich depozitářích,“ sdělil diecézní konzervátor Vladimír Kelnar.

Výstava byla pro návštěvníky zpřístupněna zdarma od května do listopadu letošního roku a za tu dobu ji vidělo na 9000 návštěvníků. Konec výstavy to ale úplně není, právě se jedná o jejím dalším možném umístění.

„Zájem o pokračování je v tom smyslu že by výstava mohla být prezentována i v Praze, posléze i na Hostýně. To by ještě vůbec nemusel být konec protože se jedná o tom, že by výstava mohla být umístěna v Huzové, kde pan kardinál působil. Dále se jedná o tom, že by mohla být umístěna v Kelči,“ uvedla ředitelka organizace SAK Studénka Hana Meiwaelderová.

Po skončení dalších výstav, které se budou o kardinálu Tomáškovi pořádat, je na zámku připravena stálá expozice, která by se měla věnovat významným rodákům ze Studénky, v které by měl František Kardinál Tomášek také své místo.
Mobis Automotive Czech s.r.o.- pracoviště Mobis Automotive System Czech s.r.o.
Mošnov
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

David Kubačák-pracoviště Příbor
Příbor
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků