Výstava o Františku kardinálu Tomáškovi ve Studénce končí. Její další pokračování je v jednání.

  • 18:40,
  • Studénka,

Nejen kardinálské roucho a osobní věci, které patřily rodáku ze Studénky, se v posledním listopadovém týdnu vrátily Pražskému Arcibiskupství.

„Předměty se vrátí zpátky do Arcibiskupského paláce, protože mnohé z nich jsou kmenovou součástí tamějšího mobiliáře, takže se vrátí na své místo, které po dobu těch několika měsíců osiřelo a ostatní exponáty budou zase uloženy v našich depozitářích,“ sdělil diecézní konzervátor Vladimír Kelnar.

Výstava byla pro návštěvníky zpřístupněna zdarma od května do listopadu letošního roku a za tu dobu ji vidělo na 9000 návštěvníků. Konec výstavy to ale úplně není, právě se jedná o jejím dalším možném umístění.

„Zájem o pokračování je v tom smyslu že by výstava mohla být prezentována i v Praze, posléze i na Hostýně. To by ještě vůbec nemusel být konec protože se jedná o tom, že by výstava mohla být umístěna v Huzové, kde pan kardinál působil. Dále se jedná o tom, že by mohla být umístěna v Kelči,“ uvedla ředitelka organizace SAK Studénka Hana Meiwaelderová.

Po skončení dalších výstav, které se budou o kardinálu Tomáškovi pořádat, je na zámku připravena stálá expozice, která by se měla věnovat významným rodákům ze Studénky, v které by měl František Kardinál Tomášek také své místo.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků