Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční koncert tamburašů navodil vánoční atmosféru

  • Studénka,

Před naší, za naší, Kdepak ty ptáčků hnízdo máš a další filmové a pohádkové skladby se v sobotu večer linuly sálem za doprovodu celkem sedmi zpěváků a pobrukujících diváků.

„Musím říct, že si to moc užívám, protože je to úplně jiné než normální hudba, jako klasická. Nedá se to srovnat, je to jiné,“ uvedla zpěvačka Adéla Demlová.

Do repertoáru tamburaši zařadili i českou klasiku Na Pankráci a premiéru měla skladba Když máš v chalupě orchestrion, kterou nazpíval Jindřich Foltas, stejně, jako Ivánkovu píseň Před naší, za naší z pohádky Mrazík.

Tamburaši mají ve Studénce hlubokou tradici a jako jediný soubor v České republice před diváky vystupují už 107 let. Po každé je jejich největší radostí radost v očích diváků.

„Největší odměnou jsou samozřejmě diváci, když se jim koncert líbí, když s námi zpívají, když jsou veselí, zatleskají, tak to je největší odměna. A pro nás dobrý pocit,“ uvedla Hana Burdová, členka Tamburašského souboru Brač.

Za dobu svého působení tamburaši vystoupili na spoustě míst u nás, ale nesčetněkrát zahráli také v zahraničí. Zejména pak v místech, kde má tamburašská hudba své kořeny.
Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků