Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výherkyně soutěže Hvězdný čtenář přečetla 69 knih

  • Studénka,

Den pro dětskou knihu pořádá svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky již po třinácté. Co se týče soutěže o hvězdného čtenáře, tak ta je ve Studénce po druhé, a zúčastnily se jí děti ve dvou kategoriích.

„Čtenářská kategorie červení čtenáři a zelení čtenáři. V rámci akce je vždycky nějakým způsobem zdůrazněna kniha, letos jsme udělali mini bazárek, kde si děti mohou vybrat a odnést knihu,“ sdělila vedoucí Městské knihovny Ludmila Nováková.

V rámci soutěže měly děti za úkol přečíst co nejvíce knih, a aby to neměly jednoduché musely odevzdat také písemnou práci nebo kresby, které se týkaly obsahu knih, které přečetly.

„Mi se líbila o ledním medvědovi, tam byl lední medvídek, který se ztratil a potkal různé kamarády. Celkem jsem přečetla 28 knížek,“ řekla mladá čtenářka Daniela Kupcová.

„Já jsem přečetla 69 knížek, všechny byly dobré a v některých byly i poučné věci a tak, takže se mi všechny líbily,“ řekla mladá čtenářka Adéla Honusová.

Den pro dětskou knihu, který se pořádá již od roku 2006 vznikl hlavně kvůli propagaci dětských knih, čtení a čtenářství.

„Tady ta akce je na podporu dětských čtenářů, aby věděli že knihovna je komunitní centrum, nejen o knížkách, ale i o tom společném trávení času tady v těch knihovnách,“ uvedla vedoucí Městské knihovny Ludmila Nováková.

Po vyhodnocení soutěže byl pro děti připraven doprovodný program v podobě zdobení perníčků a také Vánočních ozdob. Pro výherce byly připraveny hodnotné ceny jako byl dotykový tablet, přenosný reproduktor nebo voucher na hodinu bowlingu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků