Výherkyně soutěže Hvězdný čtenář přečetla 69 knih

Den pro dětskou knihu pořádá svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky již po třinácté. Co se týče soutěže o hvězdného čtenáře, tak ta je ve Studénce po druhé, a zúčastnily se jí děti ve dvou kategoriích.

„Čtenářská kategorie červení čtenáři a zelení čtenáři. V rámci akce je vždycky nějakým způsobem zdůrazněna kniha, letos jsme udělali mini bazárek, kde si děti mohou vybrat a odnést knihu,“ sdělila vedoucí Městské knihovny Ludmila Nováková.

V rámci soutěže měly děti za úkol přečíst co nejvíce knih, a aby to neměly jednoduché musely odevzdat také písemnou práci nebo kresby, které se týkaly obsahu knih, které přečetly.

„Mi se líbila o ledním medvědovi, tam byl lední medvídek, který se ztratil a potkal různé kamarády. Celkem jsem přečetla 28 knížek,“ řekla mladá čtenářka Daniela Kupcová.

„Já jsem přečetla 69 knížek, všechny byly dobré a v některých byly i poučné věci a tak, takže se mi všechny líbily,“ řekla mladá čtenářka Adéla Honusová.

Den pro dětskou knihu, který se pořádá již od roku 2006 vznikl hlavně kvůli propagaci dětských knih, čtení a čtenářství.

„Tady ta akce je na podporu dětských čtenářů, aby věděli že knihovna je komunitní centrum, nejen o knížkách, ale i o tom společném trávení času tady v těch knihovnách,“ uvedla vedoucí Městské knihovny Ludmila Nováková.

Po vyhodnocení soutěže byl pro děti připraven doprovodný program v podobě zdobení perníčků a také Vánočních ozdob. Pro výherce byly připraveny hodnotné ceny jako byl dotykový tablet, přenosný reproduktor nebo voucher na hodinu bowlingu.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků