Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šedesátým občánkem Studénky je Rozálka Kašková

  • Studénka,

Oslavy k šedesátému výročí Studénky končí a zástupci města se rozhodli setkat se s čtyřměsíční holčičkou, která je výjimečná tím, že se narodila v pořadí jako šedesátá.

„Myšlenka vznikla již v pracovní skupině, která se od loňského roku zabývala přípravou oslav šedesáti let města, takže přišel i nápad ocenit i šedesátého občana, nově narozeného v roce, kdy město slaví šedesát let,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík.

Na setkání dorazila holčička s dědou a maminkou a spolu s jejím bratrem byla obdarována malými dárky.

„Primárním byl pamětní list šedesátého občánka, který bude určitě vzpomínkou, nejen šedesátý občánek, ale i bratříček holčičky dostali drobné dárky, nějaké hračky, propagační předměty města a rodiče dostali finanční příspěvek ve výši 5 tisíc korun,“ sdělil starosta Studénky Libor Slavík.

„V prvé řadě jsme byli mile překvapeni, když jsme obdrželi dopis, a zároveň i tím, co malá dostala. Ještě jednou bychom chtěli všem poděkovat, vážíme si toho a pamětní list bude určitě krásnou vzpomínkou,“ uvedla maminka Rozálky Martina Kašková.

K největším akcím, které se letos uskutečnily k šedesátému výročí města, patřily Městský ples a dvoudenní Den města. V rámci oslav vzniklo také nové logo a znělka. Na 17. listopad pak byla slavnostně uložena časová schránka pro příští generace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků