Šedesátým občánkem Studénky je Rozálka Kašková

Oslavy k šedesátému výročí Studénky končí a zástupci města se rozhodli setkat se s čtyřměsíční holčičkou, která je výjimečná tím, že se narodila v pořadí jako šedesátá.

„Myšlenka vznikla již v pracovní skupině, která se od loňského roku zabývala přípravou oslav šedesáti let města, takže přišel i nápad ocenit i šedesátého občana, nově narozeného v roce, kdy město slaví šedesát let,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík.

Na setkání dorazila holčička s dědou a maminkou a spolu s jejím bratrem byla obdarována malými dárky.

„Primárním byl pamětní list šedesátého občánka, který bude určitě vzpomínkou, nejen šedesátý občánek, ale i bratříček holčičky dostali drobné dárky, nějaké hračky, propagační předměty města a rodiče dostali finanční příspěvek ve výši 5 tisíc korun,“ sdělil starosta Studénky Libor Slavík.

„V prvé řadě jsme byli mile překvapeni, když jsme obdrželi dopis, a zároveň i tím, co malá dostala. Ještě jednou bychom chtěli všem poděkovat, vážíme si toho a pamětní list bude určitě krásnou vzpomínkou,“ uvedla maminka Rozálky Martina Kašková.

K největším akcím, které se letos uskutečnily k šedesátému výročí města, patřily Městský ples a dvoudenní Den města. V rámci oslav vzniklo také nové logo a znělka. Na 17. listopad pak byla slavnostně uložena časová schránka pro příští generace.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků